Connect with us

В Україні

В Україні перерахують розмір соцдопомоги на дітей

Кабінет Міністрів на засіданні 22 липня підтримав перерахунок державної соціальної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.

Про це повідомляє Урядовий портал. У Мінсоцполітики назвали реальну вартість прожиткового мінімуму. На сьогоднішній день вона становить в Україні 4,2—4,3 тисячі гривень.

Згідно з рішенням Кабміну, сума такої допомоги становитиме 2,5 розміру прожиткового мінімуму відповідного віку. На дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, — 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Крім того, ця постанова затверджує порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для всіх видів державної соцдопомоги. «З 1 липня призначення і виплата державної соцдопомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям особам, в яких закінчився термін таких виплат в березні-червні, здійснюється тільки після подання нової заяви з необхідними документами й декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соцдопомоги», — сказано в документі. Така допомога призначається й виплачується, починаючи з липня 2020 року.

На згаданому засіданні Кабмін також схвалив зміни в правилах реєстрації місця проживання дітей у віці до 14 років. Тепер зареєструвати дитину й зняти з реєстрації можна в електронній формі.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Схвалено Стратегію боротьби з організованою злочинністю

Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію боротьби з організованою злочинністю, запропоновану Міністерством внутрішніх справ.

Реалізація Стратегії передбачає три етапи.

Спершу проведуть оцінку наявних загроз за методологією SOCTA, яка ефективно використовується в країнах Євросоюзу.

Далі на основі зібраних даних будуть розроблені комплексні плани заходів  протидії організованим злочинним групам і конкретним тяжким злочинам, які здебільшого вчиняються з використанням зброї та насилля. Ці плани розроблятиме Національний координатор – створена при Кабміні міжвідомча комісія, яка буде проводити моніторинг і оцінюватиме стан реалізації цієї Стратегії.

Третій етап передбачає власне виконання комплексних планів заходів державними органами, які борються з організованою злочинністю.

Читати далі

В Україні

Коли не обов’язково оформляти страховку в банку?

Національний банк у відповідь на численні запити клієнтів банків коли потрібно придбавати страховку, оформляючи різні банківські послуги,  пояснив, що у певних випадках страхування дійсно є обов’язковим. Приміром, коли особа бере кредит на житло, потрібно буде застрахувати квартиру чи будинок, які є предметом іпотеки. Це вимога ст. 7 Закону України «Про страхування» та ст. 8 Закону України «Про іпотеку». Водночас обов’язок банку – дати клієнту можливість обрати страховика з переліку компаній, з якими співпрацює фінансова установа. Якщо банк стверджує, що є можливість оформити страховку лише в одній конкретній компанії, – це порушення вимог ст. 20 Закону України «Про споживче кредитування».

У разі оформлення автокредиту є кілька нюансів. По-перше, кожен водій зобов’язаний мати поліс страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (простіше кажучи, «автоцивілку»). Законодавство не вимагає від банку оформлювати  такий поліс під час видачі кредиту, але банки зазвичай включають його оформлення до пакета послуг. Проте фінустанова має дати клієнту можливість обрати страховика з переліку акредитованих компаній (вимога ст. 20 Закону України «Про споживче кредитування»).

По-друге, банк може запропонувати клієнту застрахувати предмет застави – тобто авто. Така страховка (КАСКО) не є обов’язковою, але може бути корисною як для клієнта, так і для банку, адже зменшить ризики у випадку пошкодження авто, яке перебуває в заставі.

Страхування не є обов’язковим, якщо ви берете споживчий кредит (не автокредит чи іпотеку), відкриваєте рахунок, робите переказ коштів чи обмінюєте валюту.

Часом банки уводять клієнтів в оману. Наприклад, працівник фінансової установи запевняє, що під час отримання споживчого кредиту потрібно обов’язково оформити страхування життя, а під час оформлення грошового переказу – купити страховку від нещасного випадку. Самі банки у відповідь на запити Національного банку стверджують: фінансова установа має право пропонувати клієнтам супутні продукти, але страхування в таких випадках не є обов’язковим. Тому клієнти мають право відмовитися від страховки. Банкам заборонено вимагати від клієнта придбання товарів чи послуг, як обов’язкової умови надання банківських послуг. Це норма ст. 55 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Якщо працівники банку порушують ваші права, потрібно скаржитися. Спершу до самого банку, а потім – до НБУ.

Читати далі

В Україні

Українці зможуть вирішувати кримінальні справи у мирний спосіб

Про це стало відомо за результатами Семінару щодо впровадження відновного правосуддя (ВП) в Україні, який завершився минулого тижня у Києві. На заході учасники з п’яти пілотних регіонів обговорили можливості використання відновного правосуддя, зокрема медіації, для вирішення кримінальних справ у мирний спосіб.  Семінар відбувся в рамках однойменного проєкту, який виконується ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) у партнерстві з Верховним Судом та за підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF).

Участь у семінарі взяли медіатори, судді та прокурори з п’яти пілотних областей України, де впроваджується проєкт: Львівської, Одеської, Миколаївської, Харківської і Луганської. Не були присутніми лише представники Івано-Франківщини, яка опинилася в червоній карантинній зоні. Учасники семінару обмінялися досвідом та спільно поміркували над перевагами та можливостями відновного правосуддя (і його найпоширенішої форми – медіації) як для потерпілих і правопорушників, так і для судової системи та суспільства загалом. Окрім того, вони поділилися подальшими кроками щодо впровадження відновного правосуддя у своїх регіонах.

Так, на думку судді Малиновського районного суду м. Одеси Олександра Гарського, відновне правосуддя потрібно впроваджувати вже сьогодні. «Я вважаю, що це пріоритетний напрямок для вивчення не тільки для суддів і прокурорів як професійних учасників процесу, але й для кожного юриста. Оскільки це дасть можливості в майбутньому застосовувати відновне правосуддя на практиці і по-іншому дивитися на вирішення правових конфліктів. Його, я впевнений, потрібно впроваджувати вже сьогодні», – зазначив він.

Суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Лілія Гарасимків зауважила, що відновне правосуддя має ряд переваг для судової системи. «Для судів це є спрощений порядок розгляду кримінальних справ, є підстави для закриття кримінальних проваджень, що, в свою чергу, також є позитивним вирішенням справи», – уточнила вона.

Окрім того, в.о. начальника відділу організаційного та правового забезпечення Прокуратури Львівської області Данило Антощак підкреслив важливість впровадження відновного правосуддя для прокуратури. «Зараз відбуваються процеси євроінтеграції. І прокуратура є одним із конституційних органів, які відповідають за правоохоронну систему. Відновне  правосуддя дає змогу дати людям змогу примиритися і йти по європейських стандартах гуманного суспільства», – зазначив він.

В свою чергу, прокурор відділу Прокуратури Луганської області Андрій Ткачук наголосив, що метою покарання за вчинення правопорушень має бути не лише кара, а й виправлення особи. «Протягом життя кожної людини можуть скластися певні обставини, які штовхають її на вчинення неправильних дій, кримінальних правопорушень, злочинів. Але це не означає, що людина повинна понести лише кару і нічого, крім цього. У Кримінальному Кодексі визначено, що покарання передбачає й виправлення особи, і попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень. Але без впливу на цю особу неможливо сприяти її виправленню. І я бачу саме відновне правосуддя як один із засобів досягнення домовленостей між потерпілою стороною і винною особою, щоб вони зрозуміли одне одного. І найголовніше, щоб винна особа пропустила через себе те, що відчула потерпіла сторона. Це насправді може допомогти виправленню особи, яка вчинила злочин», – зауважив Андрій Ткачук.

Нагадаємо, що медіація між потерпілим і правопорушником (медіація у кримінальних справах) – це програма відновного правосуддя, в якій потерпілий і правопорушник і, якщо доцільно, інші особи, на яких вплинула ця ситуація, разом беруть активну участь у визначенні наслідків правопорушення та шляхів їх виправлення за допомогою спеціально підготовленої та неупередженої сторони – медіатора.

15 липня цього року проєкт закону України «Про медіацію» (№ 3504 від 19 травня 2020 року) прийнято Верховною Радою України у першому читанні за основу відповідно до рекомендації Комітету з питань правової політики. Цим законом в Україні на законодавчому рівні передбачається закріплення інституту медіації як механізму досудового й позасудового вирішення спорів – сімейних, ділових та кримінальних.

Вже зараз в Україні працює онлайн-ресурс rj.org.ua, який пропонує скористатися медіацією між потерпілим і правопорушником жителям шести пілотних областей України, а саме Миколаївської, Одеської, Харківської, Івано-Франківської, Львівської та Луганської. Послуга є конфіденційною і безкоштовною, оскільки відбувається в рамках проєкту «Впровадження відновного правосуддя в Україні».

Довідка: Проєкт “Впровадження відновного правосуддя в Україні” має на меті зміцнити спроможність українських громад здійснювати відновне правосуддя для боротьби зі злочинністю, вирішення конфліктів і сприяння виправленню завданої злочином шкоди шляхом створення механізмів застосування програм відновного правосуддя. В рамках проєкту вже створено пілотні майданчики відновного правосуддя в шести регіонах України, а саме: у Миколаєві, Одесі, Харкові, Івано-Франківську, Львові та Сєверодонецьку. Саме в цих осередках регіональні експерти та фахівці у галузі кримінальної юстиції об’єднали зусилля для розробки рекомендацій щодо подальшого застосування відновного правосуддя та, у разі необхідності, ініціювання змін до законодавства України. 

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram