В Україні
В Україні з’явився новий вид прокуратур

П’ятнадцятого березня в Україні розпочали роботу окружні прокуратури. Про це інформують Офіс Генерального прокурора та Київська міська прокуратура.
Ідеться про реорганізацію згідно з третім етапом реформи органів прокуратури (першим було перетворення Генпрокуратури на ОГП, другим — реорганізація регіональних прокуратур і третім — реорганізація місцевих прокуратур, — Ред). Як зазначається, в оновлених відомствах працюватимуть прокурори, які успішно пройшли всі етапи тестування й довели свою професійну компетентність та доброчесність.
Перелік та територіальна юрисдикція окружних прокуратур визначені наказами Генерального прокурора Ірини Венедіктової. В системі органів прокуратури функціонуватиме 181 (193 із врахуванням окупованих територій) окружна прокуратура та 30 спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері (на правах окружних). Вони замінять 155 (178 із врахуванням окупованих територій) місцевих прокуратур та 30 військових прокуратур гарнізонів.
Так, у столиці розпочали роботу 10 окружних прокуратур і 15 березня прокурор Києва Олег Кіпер та його заступники представили очільників цих відомств. За словами О. Кіпера, у двох районах Києва відбулося перепризначення, частково відбулася ротація прокурорів та призначення нових. Ознайомитися з переліком нових назв відомств та їхніми адресами можна на сайті Київської міської прокуратури.
Джерело: Юридичний вісник України
В Україні
За продаж вибухової речовини військовослужбовця засуджено до 3 років позбавлення волі

За процесуального керівництва Сумської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону Краснопільським районним судом Сумської області ухвалено обвинувальний вирок військовослужбовцю однієї з військових частин ЗСУ, дислокованої на Сумщині.
Досудовим розслідуванням установлено, що вказаний солдат-контрактник, проходячи військову службу в Збройних Силах України, незаконно придбав у невстановлений слідством спосіб пластичну вибухову речовину на основі гексогену, вагою понад 6,5 кг та зберігав її за місцем свого проживання. В подальшому підозрюваний збув частину зазначеної вибухової речовини, але був викритий та затриманий правоохоронцями.
Краснопільський районний суд Сумської області погодився з доказами сторони обвинувачення та визнав військовослужбовця винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України. За незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, обвинуваченого засуджено до 3 років позбавлення волі.
Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону
В Україні
Для боротьби проти рейдерства з використанням держреєстрів створено робочу групу

Нотаріальна палата України повідомляє, що наказом Міністерства юстиції України від 6 квітня 2021 р. № 1259/5 створено Робочу групу з удосконалення законодавства та державних реєстрів з метою запобігання неправомірним рішенням (діям) державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно та бізнесу.
До її складу входять представники Міністерства юстиції України, його профільних департаментів, Нотаріальної палати України, ДП НАІС, ГО «Державні реєстратори», Світового банку в Україні.
Завдання Робочої групи – напрацювати пропозиції та алгоритми удосконалення процесу державної реєстрації з метою запобігання неправомірним рішенням (діям) державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно та бізнесу в реєстрах.
В Україні
До загальнонаціонального локдауну закликає мер Києва

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до Уряду невідкладно розглянути питання про запровадження загальнонаціонального локдауну.
«Україна сьогодні – в трійці європейських країн за кількістю хворих за добу і кількістю смертей від COVID-19. Тільки з початку цього місяця, з 1 квітня, в країні померли 3556 людей. У Києві померли – 392 хворих. Це за 9 днів! Така страшна динаміка розповзання вірусу… Скільки ще людей повинні захворіти, скільки померти, щоб Уряд, центральна влада зрозуміли, що потрібні негайні заходи на державному рівні?! Інакше, ще й в умовах відсутності масового вакцинування, країну чекає катастрофа. Тому я звертаюся до Уряду невідкладно розглянути питання про запровадження загальнонаціонального локдауну! Справжнього. З обмеженням пересування між регіонами країни, з контролем за дотриманням суворих правил», – заявив В. Кличко.
-
В Україні5 днів тому
Все про систему якості освіти в школах – на спеціальному сайті
-
Законодавство3 дні тому
Щорічна разова грошова допомога до 5 травня ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань
-
В Україні5 днів тому
Вступ до закладів профосвіти – 2021: відповіді на поширені запитання від МОН
-
Законодавство4 дні тому
Діти без профілактичних щеплень зможуть відвідувати дитячі заклади
-
В Україні3 дні тому
Негативний ПЛР-тест не потрібен прибулим іноземцям та особам без громадянства віком до 12 років
-
Законодавство5 днів тому
Правила паркування оновлено. Що змінилося?