В Україні
В Україні з’явився освітній омбудсман
Міністерство освіти і науки призначило освітнім омбудсманом Сергія Горбачова, директора спеціалізованої школи № 148 м. Києва.
Визначальним фактором під час прийняття рішення стало знання системи освіти на різних щаблях, а також розуміння цінностей та суті розпочатих освітніх реформ, сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з пресою в межах робочої поїздки на Рівненщину, повідомляє прес-служба МОН. «Сьогодні саме той день, коли я маю повідомити про своє рішення щодо вибору освітнього омбудсмана. Мушу сказати, що це було не просто. Закон передбачає, що міністр може призначити будь-яку людину, яка відповідає критеріям, на цю посаду. Але сама ця посада настільки важлива для суспільства, що всіх цікавить, хто ж буде освітнім омбудсманом? Тож ми вирішили провести публічний відбір на засадах конкурсу», — повідомила Лілія Гриневич.
Вона відзначила, що всі три кандидати, яких рекомендувала спеціально створена комісія при МОН, фахові люди і кожен має свої переваги. Зокрема, Ірина Яковець — професійний юрист із досвідом роботи зі «складними підлітками» в межах системи пробації, а Олеся Ващук володіє навиками правозахисної діяльності. «Зрештою, фінальним фактором під час прийняття рішення стало основне — це знання системи освіти на різних, зокрема, управлінських рівнях, а також розуміння цінностей та суті реформ, які розпочаті в освіті», — пояснила Л. Гриневич. Міністр підкреслила, що саме з огляду на це освітнім омбудсманом уже найближчим часом стане Сергій Горбачов. Вона додала, що про цього кандидата високої думки громадські та міжнародні організації, які залучені до упровадження освітньої реформи.
Міністр також розповіла про невдалу спробу обговорити з громадськістю претендентів на цю посаду. «Ми дуже щиро прагнули чесності та відкриті, тому наперед оприлюднили відеовізитівки трьох кандидатів та їхні біографії… Й були дуже розчаровані, коли сотні ботів-іноземців з порожніми сторінками включилися в «лайкання» та коментування цих відео. В результаті ми прийняли рішення взагалі не враховувати цей аспект, який пов‘язаний з кількістю лайків. Це хороший урок на майбутнє», — підкреслила Л. Гриневич.
Додамо, що біографія та відеовізитівка першого освітнього омбудсмана розміщені на сайті Міністерства освіти та науки. Він також має сторінку в мережі Facebook.
Джерело: Юридичний вісник України