Connect with us

В Україні

«Відкрите небо» з ЄС

Опубліковано

Українці зможуть отримувати «європейські» компенсації за проблеми з рейсом.

Із початком дії Угоди про спільний авіаційний простір, більше відомої за назвою «відкрите небо», українські пасажири отримають додаткові права та фінансові гарантії за європейськими правилами. Угода передбачає адаптацію українського законодавства в авіаційній сфері до європейського, в тому числі регламенту № 261/2004, який регулює питання компенсацій. Цей документ захищає пасажирів європейських перевізників від свавільних скасувань рейсів і затримок, незалежно від ціни квитка та пов’язаних із цим незручностей, та встановлює чіткі зобов’язання для авіакомпаній.

Зокрема, якщо рейс тривалий час не може вилетіти, перевізник має надати пасажирам харчування і готель. Якщо затримка відбулася з провини авіакомпанії і є тривалою – пасажири можуть розраховувати на компенсацію від 200 євро на коротких рейсах і до 600 євро на далеких, як-от трансатлантичних перельотах. Ці вимоги поширюються, в тому числі, на лоукостерів.

Відтак запровадження регламенту в Україні дає сподівання на зміну ставлення українських авіаперевізників. Угода про «відкрите небо» також створює передумови для суттєвого зниження цін на авіаквитки.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.