Connect with us

В Україні

ВККСУ поновила кваліфікаційне оцінювання суддів

Опубліковано

Вища кваліфікаційна комісія суддів України відновила кваліфікаційне оцінювання суддів щодо відповідності посаді, – 13 листопада відбулися перші співбесіди.

Читайте також: Суддів та працівників Верховного Суду України зарахують до штату Верховного Суду

Як ми з’ясували, таке оцінювання повинні пройти 1 884 судді місцевих та апеляційних судів з усієї України. Комусь доведеться цю процедуру розпочинати зі складення іспиту (109 осіб), а переважна більшість (1 775 осіб) допущені до другого етапу – дослідження досьє та проведення співбесіди. Додамо, що на етапі співбесід до процесу долучається Громадська рада доброчесності, яка має сприяти комісії у встановленні відповідності судді чи кандидата на посаду судді критеріям професійної етики та доброчесності. «Якісне та прозоре проведення кваліфікаційного оцінювання суддів сприятиме підвищенню довіри до правосуддя в Україні. Тому комісія докладе максимум зусиль, аби ця процедура показала свою ефективність». Напередодні відновлення кваліфікаційного оцінювання ВККСУ спільно з ГРД погодили перелік індикаторів, які свідчать про невідповідність судді чи кандидата на посаду судді критеріям доброчесності та професійної етики, а також принципи їх застосування. Заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Руслан Сидорович сподівається, що це підвищить прозорість оцінювання. Він також додав, що ці індикатори надалі будуть вдосконалюватися.

Як було заявлено, кваліфікаційне оцінювання суддів, розпочалося з роботи трьох колегій комісії. Як і було заплановано, в перший день відбулися співбесіди з дев’ятьма суддями. Уточнимо також, що останнє засідання ВККСУ щодо процедури кваліфікаційного оцінювання суддів на відповідність займаній посаді відбулося 5 листопада 2019 року, а вже через два дні припинилися повноваження членів комісії другої каденції. Новий склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів було обрано в червні 2023 року. Це дозволило відновити всі процедури комісії, зокрема проведення кваліфікаційного оцінювання суддів.

Читайте також: Податкова система і корупція

Нагадаємо, Вища рада правосуддя призначила усіх членів нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів 1 червня. Це було одним із завдань для України як кандидата на вступ до ЄС.

Підготував Артем Дмитренко,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.