Connect with us

В Україні

Водіям приготуватися: які зміни до ПДР вже запрацювали в Україні?

Як відомо, 20 жовтня були внесені зміни до Правил дорожнього руху. Як заявлялося, такі нововведення мають наблизити українське законодавство до європейського.

Читайте також: До 34 000 грн штрафу за фальсифікацію пробігу вживаного авто

Про це повідомив перший заступник начальника патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці у Facebook. За його словами, зміни торкнуться лише певних пунктів ПДР, а саме:

  • застосування денних ходових вогнів або ближнього світла фар;
  • перевезення дітей в автокріслах;
  • заборони зупинки авто поза певними знаками.

Застосування денних ходових вогнів або ближнього світла фар. Згідно з нововведеннями, тепер водії під час руху поза населеними пунктами в світлу пору доби повинні вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар постійно, а не лише в період з 1 жовтня до 1 травня. За словами Білошицького, практика постійного застосування денних ходових вогнів або ближнього світла фар позитивно зарекомендувала себе в низці європейських країн.

«За результатами дослідження Європейського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху (SWOV), завдяки використанню денних ходових вогнів (ближнього світла фар) кількість ДТП у світлу пору доби скоротилася на 10−15%», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Україна приєднається до програми транс’європейських мереж

Перевезення дітей в автокріслах. Якщо раніше вимога до зросту дітей, яких було заборонено перевозити в транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, становила 145 см, то зараз ця норма змінилася й становить вже 150 см.

Заборона зупинки авто поза певними знаками. Як пояснив Олексій Білошицький, відтепер на автомагістралях та дорогах для автомобілів забороняється зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними відповідними дорожніми знаками.

Підготував Ілля Мороз,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.