Connect with us

В Україні

Волонтерство як невід’ємна складова філософії університету

Опубліковано

Починаючи з перших днів повномасштабної війни, колектив Київського університету права Національної академії наук України згуртувався для протистояння новим викликам. На базі вишу було організовано випікання хліба для передачі підрозділам ТРО, роздачі малозабезпеченим громадянам і всім, хто цього потребував. А сам університет став хабом для збору волонтерської допомоги фронту та людям, які постраждали від російської навали.

Читайте також: Проекти відновлення відбиратимуть за бальною системою

Не залишився колектив університету осторонь і тоді, коли від представників волонтерської організації Солом’янського району міста Києва — ГО «Платформа 044» — стало відомо про те, що в медичні заклади нашого міста, зокрема, в Клінічну лікарню № 4 цього ж району поступило на стаціонарне лікування багато поранених на фронті військовослужбовців ЗСУ, у зв’язку з чим виникла нагальна потреба в терміновому забезпеченні воїнів речами першої необхідності. У відповідь на цей заклик волонтерів у Київському університеті права НАН України було оголошено благодійний збір усього необхідного, а також ліків та коштів і вже 27 вересня членам ГО «Платформа 044» в присутності представниці Солом’янської райдержадміністрації м. Києва, що опікується благодійною допомогою, були передані речі першої необхідності (спідня та постільна білизна, одяг, засоби особистої гігієни, продукти харчування, медикаменти тощо), зібрані співробітниками та здобувачами вищої освіти університету в рамках благодійної допомоги.

Слід відмітити, що вищезазначений захід не є разовою акцією КУП НАНУ: благодійна допомога тим, хто її невідкладно потребує, є невід’ємною складовою філософії університету. Ще в доковідні часи у виші на постійній основі діяла студентська благодійна програма «Передай тепло своєї руки маленькій дитині», в межах якої реалізовувалися заходи з надання допомоги дитячим будинкам м. Києва та області.

На даний час велика кількість співробітників та здобувачів вищої освіти Київського університету права НАН України займається волонтерською діяльністю, а представники здобувачів та професорсько-викладацького складу безпосередньо беруть участь у бойових діях на фронті, боронячи нашу Батьківщину.

На жаль, доводиться констатувати той факт, що чим далі від лінії зіткнення знаходяться населені пункти, тим більше громадян воліють забути про повномасштабну війну з країною-агресором: люди відвідують розважальні заходи, кафе, ресторани, кінотеатри тощо, а побачивши на вулиці людину в «пікселі», в кращому випадку сором’язливо відводять погляд, а в гіршому навіть проявляють агресію щодо людини у військовій формі… Колектив вишу рішуче засуджує таку поведінку та вважає її неприпустимою.

Читайте також: Соціально незахищених осіб на територіях можливих бойових дій забезпечать продовольством

Звісно, ми розуміємо, що українці втомилися від війни, але попри це, всі повинні пам’ятати, що сторінки Літопису Незалежності України в усі часи писалися кров’ю патріотів, кращих представників української нації. Нинішня боротьба не є винятком. Щоденно наші захисники платять високу ціну своїм здоров’ям та життям за мирне майбутнє України, за нашу сьогоднішню можливість жити відносно безпечним життям. Ніколи не слід забувати про це. В теперішній час кується майбутня перемога Українського народу над рашистськими окупантами, і тільки спільними зусиллями ми можемо її наблизити. Крокуємо разом до перемоги! Слава Україні!

Підготував Ілля Мороз,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.