ВРП пропонує поділити гроші Вищого суду інтелектуальної власності серед місцевих судів | LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

ВРП пропонує поділити гроші Вищого суду інтелектуальної власності серед місцевих судів

Дата публікації:

Вища рада правосуддя звернулася до Міністерства фінансів України, комітетів Верховної Ради України з питань бюджету та з питань правової політики із проханням невідкладно здійснити перерозподіл коштів Державного бюджету України на 2020 р. задля збільшення видатків на виплату суддівської винагороди, заробітної плати працівникам апаратів судів та на здійснення судочинства.

ВРП заявляє, що з початку року надходять численні звернення від місцевих судів різних регіонів України про неналежне фінансування як у частині оплати праці працівників апаратів судів, так і в частині інших видатків на здійснення правосуддя.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

На запит Вищої ради правосуддя Державна судова адміністрація України повідомила, що станом на 1 листопада 2020 р. додаткова потреба до кінця року у поштових марках, конвертах та на оплату послуг маркувальних машин становить 284,9 млн гривень, на інформатизацію, забезпечення канцелярським приладдям, утримання будівель, зв’язок – 70,0 млн гривень.

ДСА України також здійснено розрахунок необхідного фонду оплати праці на листопад – грудень 2020 р., виходячи з обов’язкових складових заробітної плати працівників апаратів судів без урахування стимулюючих виплат, загальний дефіцит становить 335,4 млн гривень. На сьогодні не розподілені асигнування, що планувалися на суддівську винагороду призначеним у 2020 р. суддям у сумі 240,0 млн гривень. У разі їх розподілення для працівників апаратів судів необхідно додатково 95,4 млн грн та 21,0 млн грн на нарахування.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

ВРП зазначає, що станом на 17 листопада 2020 р. Вищий суд з питань інтелектуальної власності не розпочав своєї діяльності, конкурси на посади суддів цього суду не завершені через відсутність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Із передбачених у Державному бюджеті України на 2020 р. видатків на цей суд бюджетні асигнування у розмірі 5 215 100,0 грн залишаються невикористаними і підлягають поверненню до бюджету. Відповідно до ч. 12 ст. 23 Бюджетного кодексу України усі бюджетні призначення втрачають чинність після закінчення бюджетного періоду.

З огляду на зазначене та враховуючи наближення закінчення бюджетного періоду, ВРП просить Міністра фінансів України у якомога стислий строк внести до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо зменшення бюджетних асигнувань Вищому суду з питань інтелектуальної власності за бюджетними програмами «Здійснення правосуддя Вищим судом з питань інтелектуальної власності» і «Здійснення правосуддя Апеляційною палатою Вищого суду з питань інтелектуальної власності» та збільшення бюджетних асигнувань ДСА України за бюджетною програмою «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя».

ВРП просить парламентські комітети сприяти у якнайшвидшому внесенні та розгляді відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

В Україні

Проблеми судово-експертної діяльності збирає Мін’юст

Опубліковано

on

От

Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України проводить анкетування заінтересованих осіб у сфері правового регулювання судово-експертної діяльності.

Анонімна онлайн-анкета доступна за посиланням.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Експерти з кримінальної юстиції обговорили перспективи вирішення кримінальних справ у мирний спосіб

Читати далі

В Україні

Документи про штрафи надсилатимуть в е-формі поки тільки при автофіксації порушень ПДР

Опубліковано

on

От

Міністерство юстиції та Державна виконавча служба разом із патрульною поліцією, Міністерством внутрішніх справ розпочали електронну взаємодію – тепер для примусового виконання надсилатимуться виконавчі документи, видані в електронній формі (наразі це стосується правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих автоматично).

Читайте також: Порушення, скоєні власниками авто на іноземній реєстрації, вже реєструє система автофіксації порушень ПДР

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

«Ми першими об’єднали автоматизовані та інформаційні системи фіксації порушень ПДР, сплати штрафів онлайн за допомогою мобільного застосунку «ДІЯ», направлення до органів ДВС електронного виконавчого документу (постанови) на базі системи АСВП (Автоматизованої системи виконавчого провадження). При цьому важливо, що виконавчі документи в електронній формі мають відповідати усім вимогам Закону «Про виконавче провадження» та на нього має бути накладений електронний підпис», – пояснив заступник Міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Нагадаємо, постанови про адмінвідповідальність, по яких сплачено штрафи, надсилатимуть на запит.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

Моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень розпочнеться у 2021 р.

Опубліковано

on

От

Міністерство розвитку громад та територій інформує, що вперше у 2021 р. в Україні розпочнеться моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень.

«Мінрегіон спільно з громадськими організаціями визначили типи об’єктів, що підлягають моніторингу та оцінці ступеня безбар’єрності у 2021 році. Міністерство вже надіслало обласним держадміністраціям та КМДА відповідний лист. Регіони мають провести належну перевірку будівель та приміщень за процедурами, визначеними Порядком проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для маломобільних груп населення та надати до 31 жовтня інформацію Мінрегіону. За результатами цих перевірок Міністерство сформує рейтинг безбар’єрності обласних та Київської та Севастопольської міських держадміністрацій», – повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Держфінансування у 2021 р. отримають виключно проекти безбар’єрного будівництва

Так, в усіх регіонах планується провести моніторинг та оцінити доступність:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
  • закладів охорони здоров’я;
  • закладів освіти;
  • структурних підрозділів з питань соцзахисту населення;
  • центрів зайнятості;
  • установ пенсійного фонду;
  • споруд цивільного захисту;
  • судів;
  • центрів надання адміністративних послуг;
  • національних закладів/установ;
  • залізничних вокзалів, аеропортів, автовокзалів.

Нагадаємо, впроваджено щорічний моніторинг безбар’єрності.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link