Connect with us

В Україні

ВРП вважає проект Антикорупційної стратегії декларативним і суперечливим

Дата публікації:

На офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено текст рішення Вищої ради правосуддя № 2656/0/15-20 «Про затвердження позиції Вищої ради правосуддя за результатами узагальнення пропозицій судів, органів та установ системи правосуддя стосовно проекту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки».

Проектом передбачено внесення змін до чинного законодавства України з питань судоустрою і статусу суддів. Вони стосуються створення тимчасової незалежної Комісії з питань доброчесності, перевірки чинного складу ВРП, встановлення нових вимог до членів ВРП та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, відбору нових членів цих органів, оцінювання доброчесності суддів/кандидатів на посаду судді, запровадження механізмів перегляду рішень попереднього складу ВККСУ, надання НАЗК, Раді суддів України та Громадській раді доброчесності нових механізмів ініціювання дисциплінарного провадження стосовно суддів, запровадження можливості позбавлення статусу суддів у відставці за поведінку, несумісну зі званням судді, зміни порядку обрання суддів на адміністративні посади тощо.

За висновком ВРП проект стратегії розроблений без аналізу ситуації щодо корупції та результатів виконання попередньої антикорупційної стратегії, не спирається на об’єктивні та достовірні дані досліджень у цій сфері.

ВРП зазначає, що законодавство України не надає НАЗК повноважень щодо формування плану дій та заходів у сфері судоустрою і статусу суддів, тому ці питання не можуть бути предметом регулювання у Стратегії.

У рішенні вказано, що реформа органів правосуддя не є суто антикорупційним заходом і має здійснюватися не тільки в інтересах боротьби з корупцією, а, головним чином, з метою вдосконалення й підвищення ефективності роботи судів, органів суддівського врядування, а отже, і державного апарату країни в цілому.

ВРП зазначила, що в чинному антикорупційному законодавстві закладено достатньо механізмів перевірки та контролю суб’єктів декларування, зокрема суддів, членів ВРП, ВККСУ, а також працівників суду. Натомість проект Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки не відповідає вимогам нормотворчої техніки, має декларативний характер, містить суперечливі твердження. Досягнення цілей подолання корупції не повинно супроводжуватися запровадженням нових невиправданих процедур, які за своїм змістом суперечать конституційним принципам, є такими, що нівелюють гарантії суддівської незалежності та завдають шкоди авторитету правосуддя.

ВРП визнала проект таким, що суперечить чинному конституційному регулюванню суспільних відносин. Рішення ВРП буде надіслане до НАЗК, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України.

Ознайомитись з повним текстом рішення ВРП № 2656/0/15-20 можна за посиланням.

В Україні

Уряд перейшов на електронний документообіг

Опубліковано

on

Як повідомляє прес-служба Мінцифри, відтепер документи та постанови, винесені на розгляд КМУ, будуть лише в електронній формі, без права вимагання їх дублювання на папері. Уряд схвалив відповідну постанову.

Згідно із постановою електронна форма – первинна (основна) форма підготовки актів КМУ. Повний пакет супровідних документів формується та зберігається в електронній системі. Паперові примірники готуються як виключення або у випадках, передбачених законодавством. Крім того, електронна взаємодія органів виконавчої влади – тепер основний інструмент погодження актів.

Винятки становитимуть документи, що містять інформацію з обмеженим доступом.

Читати далі

В Україні

Головні цифри Держбюджету-2021 представлено у вигляді інфографіки

Опубліковано

on

Міністерство фінансів представило в доступних інфографіках головні цифри проекту державного бюджету на 2021 р.

В них детально унаочнено основні цифри пріоритетних напрямків бюджету:

– фінансування охорони здоров’я – 191,2 млрд грн;

– якісна освіта – 301 млрд грн;

– цифровізація галузей економіки – 2,9 млрд грн;

– соціальний захист – 322,8 млрд грн;

– сучасна культура – 7,5 млрд грн;

– спорт високих досягнень – 7,4 млрд грн;

– національна безпека і оборона – 267,1 млрд грн;

– підтримка АПК – 4,2 млрд грн;

– підтримка розвитку регіонів – 33,4 млрд грн.

Читати далі

В Україні

Оплату за період непроживання в гуртожитку має бути повернуто студентам або зараховано на наступний період

Опубліковано

on

У Міністерстві освіти і науки України пояснили, що за студентами, які виїхали з гуртожитків з 15 жовтня до 15 листопада, має обов’язково зберігатися місце проживання. Кошти за період непроживання в гуртожитку мають бути повернені студентам або зараховані як платіж на наступний період проживання.

Уряд та МОН лише рекомендували студентам за можливості залишити гуртожитки на час введення карантинних заходів, а примусово виселяти студентів з гуртожитків не мають права.

«Враховуючи автономію закладів вищої освіти, ми рекомендували за можливості звільнити гуртожитки. Але прописали, що діти-сироти, діти з тимчасово окупованих територій, з «червоної» карантинної зони, студенти, які перебувають на навчально-виробничій практиці або працюють, іноземці та особи без громадянства залишаються проживати у гуртожитках, дотримуючись усіх рекомендацій МОЗ та Головного державного санітарного лікаря», – повідомив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram