Connect with us

В Україні

Всі природні ресурси – на порталі геопросторових даних

Дата публікації:

Міністерство аграрної політики та продовольства і Держгеокадастр презентували геопортал пілотного проекту Національної інфраструктури геопросторових даних.

Як повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, геопортал пілотного проекту передбачає можливість повної інтеграції в онлайн режимі геопросторових даних про ресурси, зокрема землю, воду, ліс та інші природні ресурси, а також інфраструктуру, дані про інженерні мережі та дороги України. Наразі портал перебуває на стадії дослідної експлуатації. Невдовзі будь-яка людина зможе зайти і за допомогою простого пошуку переглянути інформацію не тільки про природні ресурси держави, але і ознайомитись із встановленими обмеженнями, охоронними зонами чи червоними лініями. У рамках пілотного проекту вся зазначена інформація буде знаходитись у відкритому доступі.

Зараз доступ до порталу отримують експерти з-поміж держателів наборів даних, а також передбачено можливість приєднання нових держателів даних.

Унікальність системи Національної інфраструктури геопросторових даних полягає в тому, що всі дані, які будуть відображені в ній, інтегровані за допомогою сервісів у режимі онлайн.

Пілотний проект вже включає більше ніж 1000 наборів даних різного типу, що доступні як для перегляду, так і для завантаження у вільному доступі.

Наразі очікується прийняття необхідних нормативно-правових документів особливо в частині забезпечення фінансування та переходу від пілотної версії до експлуатації на національному рівні.

Функціонал геопорталу для широкого загалу буде оприлюднено під час «Змельного Форуму Україна 30», орієнтовно наприкінці травня.

В Україні

200 мільйонів доларів на модернізацію вищої освіти

Опубліковано

on

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила проект «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» обсягом 200 мільйонів доларів США, у межах якого фінансуватимуться:

– модернізація обладнання, закупівля дослідницьких та навчальних лабораторій, деякі ремонтні та відновлювальні роботи закладів вищої освіти, зокрема тих, що об’єднуються;

– цифрова інфраструктура для організації навчання в закладах вищої освіти для забезпечення безперервності освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання, розробки та запуску електронних систем управління навчанням;

– підтримка стійкості системи та управління змінами в довгостроковій перспективі;

– модернізація інформаційно-аналітичної системи вищої освіти;

– запровадження Національного опитування студентів та Єдиної електронної системи конкурсного державного фінансування наукових досліджень і розробок закладів вищої освіти, запуск і удосконалення цифрових рішень освітніх вимірювань навчальних досягнень.

Крім того, передбачено розбудову фінансової автономії закладів вищої освіти, розширення імплементації формульного підходу до фінансування, удосконалення мережі закладів вищої освіти.

Проект складається з чотирьох взаємопов’язаних компонентів, а його реалізація відбуватиметься впродовж п’яти років.

Перший компонент передбачає вдосконалення підходів до управління, фінансування, якості та прозорості у сфері вищої освіти.

Другий компонент – формування партнерських альянсів закладів вищої освіти для підвищення ефективності та якості.

Третім компонентом передбачено розбудову спроможності та покращення освітнього середовища, а у межах четвертого компонента фінансуватиметься, зокрема оперативне управління проектом, його оцінювання та моніторинг реалізації, організація діяльності системи фінансового управління, підготовка звітних документів.

Цілі проекту відповідають напрямам формування та реалізації державної політики.

Читати далі

В Україні

Вимоги до розкриття небанківськими фінустановами умов споживчого кредитування можна обговорити

Опубліковано

on

Національний банк опублікував для обговорення проект постанови «Про затвердження Положення про інформаційне забезпечення фінансовими установами споживачів щодо надання послуг споживчого кредитування», якою визначаються вимоги до розкриття небанківськими фінансовими установами повної інформації про послуги кредитування та їх повну вартість для клієнта, що стосується веб-сайтів фінансових установ, реклами, інформування під час користування кредитом, а також особливостей розкриття інформації щодо мікрокредитів.

Так, на веб-сайтах та в рекламі фінансових установ має в повному обсязі відображатися правдива інформація про умови надання споживчих кредитів, а саме: зазначатися загальна вартість кредиту з усіма комісіями та платежами, реальна річна процентна ставка, строки та суми погашення кредиту, штрафні санкції в разі порушення умов тощо.

Споживач ще на етапі вибору кредитного продукту повинен мати змогу отримати повну й зрозумілу  інформацію з веб-сайту фінансової установи для порівняння з аналогічними пропозиціями від іншої фінустанови чи банку. Тому веб-сайти фінансових установ повинні містити повний перелік мінімальної інформації, зокрема, повну назву та контактну інформацію фінансової установи, відомості про ліцензію на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту в стандартизованому форматі, калькулятор для розрахунку загальної вартості кредиту з урахуванням усіх витрат на додаткові й супутні послуги тощо.

Під час користування кредитом фінансові установи зобов’язуватимуться надавати інформацію про суму та дату погашення кредиту на обраний споживачем канал для комунікацій, наприклад через смс-інформування, месенджер або особистий кабінет клієнта на сайті фінансової установи.

Реклама кредитів фінансових установ не повинна вводити споживача в оману. У рекламних матеріалах повинна вказуватися реальна річна процентна ставка, максимальна сума та строк кредиту, але ці вимоги не застосовуються до іміджевої реклами фінустанов, що не містить зазначення умов конкретних кредитних продуктів.

Крім того, спосіб надання інформації в рекламі не має ускладнювати її візуальне сприйняття, тому пропонуються вимоги до шрифтів, кольору рекламних текстів, фону та розміщення тощо.

Аналогічні вимоги вже застосовано до банків, а тепер Національний банк пропонує поширити їх і на небанківські фінансові установи, які здійснюють діяльність у сфері послуг із надання споживчого кредиту.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 7 червня 2021 р. на електронну адресу Consumer.Protection@bank.gov.ua.

Читати далі

В Україні

Реєстрація на додаткову сесію ЗНО починається сьогодні, 6 травня

Опубліковано

on

Як інформує Український центр оцінювання якості освіти, з 6 до 18 травня триватиме реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 р.

Так, право на реєстрацію в цей період мають особи, які:

– не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації і проживають (перебувають) на території, на якій встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану;

– брали участь в антитерористичній операції та/або у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, або належать до категорії осіб з неконтрольованих територій та не зареєструвалися для участі в зовнішньому оцінюванні в основний період;

– проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або переселилися з них та не зареєструвалися в основний період реєстрації;

– за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах;

– мають проходити державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, але з поважних причин не змогли зареєструватися в основний період реєстрації (такі особи реєструються для участі в додатковій сесії лише з навчальних предметів, із яких їм будуть зараховані результати зовнішнього незалежного оцінювання як оцінки за державну підсумкову атестацію).

Щоб зареєструватися на додаткову сесію ЗНО, потрібно:

– правильно вибрати категорію;

– створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА»;

– підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл/ліцеїв/гімназій, студентів закладів професійно-технічної освіти і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).

Комплект реєстраційних документів має містити:

– оформлену реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»;

– заяву для участі в додатковій сесії (формується автоматично одночасно з реєстраційною карткою);

– засвідчену копію паспорта громадянина України;

– засвідчену копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);

– за потреби – інші документи (медичний висновок про створення особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації іноземною мовою).

Дату подання реєстраційних документів визначають за відтиском штемпеля на поштовому конверті. Рекомендації щодо реєстрації для участі в ЗНО розміщено у розділі «Процедура реєстрації».

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram