Connect with us

В Україні

Вступ до ЄС

Опубліковано

Україна максимально швидко виконала сім рекомендацій Європейської Комісії для початку офіційних переговорів про членство в Європейському Союзі.

Читайте також: Сім критеріїв ЄС: місія не завершена. Чому є ризик отримати відмову в переговорах про вступ?

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час онлайн-виступу на засіданні колегії Єврокомісії, повідомляє Укрінформ. «Ми прагнемо, щоб від «сірої» геополітичної зони не залишилося й сліду. Україна максимально швидко рухалася шляхом виконання семи рекомендацій Єврокомісії, які були надані, аби уможливити політичне рішення вже цього року для відкриття переговорів щодо членства. Ми зробили чимало. Я б сказав, що набагато більше, ніж можна було очікувати від держави, яка зазнала повномасштабної агресії. Втім Україна не звертається за політичними знижками, а демонструє необхідний політичний темп, адже ми поділяємо підхід, що рішення мають базуватися на індивідуальних досягненнях країн, які прагнуть стати членами Європейського Союзу», – зазначив глава Української держави.

Він презентував учасникам засідання колегії Європейської комісії перебіг виконання Україною відповідних семи рекомендацій. По-перше, Зеленський розповів про реформу конституційного судочинства. «Ми ухвалили й розпочали імплементацію закону про відбір суддів Конституційного Суду, що відповідає висновкам Венеційської комісії. Вже є група експертів, яка оцінюватиме кандидатів: троє з них призначені на основі пропозицій від наших міжнародних партнерів як гарантія відкритості й чесності процесу й розпочинаємо сам конкурс», – поінформував він. По-друге, В. Зеленський також відзначив реформу Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів. За його словами, перезавантаження цих органів запустило процес оновлення всієї судової системи України. По-третє, Президент повідомив про здійснення антикорупційної роботи, зокрема щодо ухвалення закону про відновлення електронних декларацій посадовців та їх перевірок у час воєнного стану. Глава України наголосив, що декларації мають бути публічними. «Затверджено Державну антикорупційну програму, і ми посилюємо наявну антикорупційну архітектуру», – додав він.

Читайте також: У ЄС обговорюють подальше розширення Союзу

По-четверте, Україна забезпечила відповідність українського законодавства вимогам FATF. У цьому контексті В. Зеленський акцентував на ухваленні закону про політично значущих осіб. По-п’яте, глава Української держави поінформував про роботу щодо захисту суспільства й держави від зловживань, які інспіруються олігархами, для чого ухвалено антимонопольне законодавство. По-шосте, Президент наголосив на узгодженні українського законодавства у сфері медіа з нормами Євросоюзу. По-сьоме, дії України в контексті утвердження захисту прав національних спільнот. «Вже ухвалені відповідні законодавчі зміни, зокрема закон про національні меншини, та розроблено чітке бачення наступних кроків у освітній сфері. Є й державна цільова програма «Єдність у різноманітті». Усе це відкриває нові й широкі можливості для національних спільнот, разом із якими ми забезпечимо дотримання найвищих міжнародних стандартів у цій сфері», – підкреслив Президент. Зеленський наголосив, що топ-пріоритет України – готовність уже цього року до політичного рішення про початок переговорів щодо членства в ЄС. «Сподіваюся, що й для Євросоюзу також. Ми заклали міцну основу для цього. Ситуація зараз особлива, якщо можемо позбутися «сірих» геополітичних зон, ми повинні зробити це», – резюмував глава Української держави.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.