В Україні
Вступ України до Євросоюзу підтримують 59% українців
Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова.
При цьому частка тих, хто дотримується думки, що Україні потрібно вступати до ЄС, перевищує частку тих, хто дотримується протилежної точки зору, у Західному регіоні (відповідно 84% і 8, 5%) та у Центральному регіоні (відповідна 63% і 19%). У Східному регіоні дещо більше тих, хто вважає, що не потрібно вступати (відповідно 38, 5% і 46%), а у Південному регіоні частки перших і других статистично суттєво не відрізняються (відповідно 41, 5% і 42%).
Цікаво, що молодші респонденти виявили більшу лояльність щодо вступу України в ЄС (частка таких зростає від 44% серед тих, кому 60 і більше років, до 76% серед тих, кому від 18 до 29 років). При цьому в усіх вікових групах частка тих, хто за вступ до ЄС, перевищує частку тих, хто проти.
У випадку проведення референдуму стосовно вступу України до ЄС, 59% серед усіх опитаних (або 80% серед тих, хто має намір взяти участь у референдумі) проголосували би за вступ, і відповідно 26% і 17% – проти нього.
Серед представників електорату партії «Європейська солідарність» 91% мають намір голосувати за вступ до ЄС (проти – 5%). Серед тих, хто на парламентських виборах має намір голосувати за партію «Слуга народу» – відповідно 78% і 13%, за ВО «Батьківщина» – відповідно 60% і 21%. Тоді як серед представників електорату партії «Опозиційна платформа – за життя» переважна більшість проголосувала би проти – відповідно 15% і 73%.
При цьому громадяни України зі стриманим оптимізмом оцінюють перспективи розвитку відносин України і Європейського Союзу на найближчі роки: частіше (39%) вони вважають, що ці відносини залишаться без змін, 26% дотримуються думки, що вони покращаться, а 10% – що погіршаться.
Частка тих, хто вважає, що вони покращаться, найвища у Західному регіоні (34,5%), нижча у Центральному (27,5%) і найнижча – у Південному (22%) і Східному (17,5%) регіонах. У цій же регіональній послідовності зростає частка тих, хто вважає, що вони погіршаться (відповідно 4%, 6%, 15% і 21%). Частка «єврооптимістів» тим вища, чим молодші респонденти (вона зростає від 19% серед тих, кому 60 і більше років, до 34% серед тих, кому від 18 до 29 років).
Найбільше «єврооптимістів» серед представників електорату партії «Слуга народу» (48%). Серед тих, хто на парламентських виборах має намір голосувати за партію «Європейська солідарність», їх 38%, за ВО «Батьківщина» – 23%, за партію «Опозиційна платформа – за життя» – лише 8%, повідомляють соціологи.
Дослідження проведене в березні 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками.
Джерело: Юридичний вісник України