В Україні
Як діяти нотаріусу в разі виникнення надзвичайних ситуацій чи війни?
Нотаріальна палата України роз’яснила алгоритм дій нотаріуса у разі виникнення надзвичайних ситуацій чи війни.
«У разі загострення воєнного конфлікту та виникнення воєнних дій у регіонах, де розташовані робочі місця нотаріусів, необхідно чітко дотримуватись інструкцій та рекомендацій місцевих адміністрацій, в тому числі військових адміністрацій, якщо такі будуть створені на час дії воєнного стану», – зауважили у НПУ, додавши, що у разі виникнення вказаної ситуації нотаріуси мають виконувати інструкції щодо збереження нотаріального архіву, надані Міністерством юстиції України або його територіальними органами.
Читайте також: Воєнний стан запроваджено на 30 діб
НПУ звернула увагу, що у разі прийняття рішення про тимчасове зупинення нотаріальної діяльності у зв’язку з евакуацією необхідно письмово повідомити відповідний територіальний орган юстиції Міністерства юстиції.
Для забезпечення збереження нотаріального архіву нотаріуси вживають звичайних заходів охорони нотаріального архіву (увімкнення охоронної сигналізації робочого місця нотаріуса та підключення до охорони).
Згідно з ч. 5 ст. 14 Закону України «Про нотаріат» документи нотаріального діловодства та архів приватного нотаріуса є власністю держави і перебувають у володінні та користуванні приватного нотаріуса у зв’язку із здійсненням ним нотаріальної діяльності.
Оскільки нотаріальний архів є власністю держави, нотаріуси забезпечують звичайні заходи його збереження, визначені чинним законодавством. Натомість його охорона чи евакуація у воєнний час забезпечується відповідними державними органами.
Окрім того, розроблено пам’ятку щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій чи війни.
Нагадаємо, обмежено зняття готівки на день – 100 тис. грн