Connect with us

В Україні

Як оформити документ про громадянство України в окупації?

Опубліковано

Українці на тимчасово окупованих територіях зможуть оформити тимчасове посвідчення громадянина України за заявою членів сім’ї або законних представників.

У відомстві зазначили, що значна кількість наших громадян на ТОТ або територіях ведення бойових дій втратили або не отримали паспорти. «Уряд ухвалив експериментальний проект, який дозволить оформляти українцям на ТОТ тимчасове посвідчення громадянина України через членів сімʼї або законних представників. Тобто йдеться про оформлення документа без присутності самої особи, яка перебуває на ТОТ. Але член сімʼї або законний представник, який звертається за документом від імені людини на ТОТ, має перебувати на підконтрольній території», — йдеться в повідомленні.

Читайте також: Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Так, згідно з порядком, тимчасове посвідчення громадянина України оформлюватимуть органи ДМС на підставі звернень: одного з батьків (усиновлювачів); опікунів, піклувальників або інших законних представників; одного з подружжя; повнолітніх дитини або онука/онуки; рідного (повнорідного, неповнорідного) брата/ сестри; офіційного звернення Мінреінтеграції.

У міністерстві пояснили, що оформлення тимчасового посвідчення громадянина України можливе для осіб, які втратили паспорт громадянина України, але щодо яких міститься інформація про оформлення паспорта (в тому числі закордонного) в Єдиному державному демографічному реєстрі або у відомчій системі ДМС, а також для осіб до 18 років, щодо яких відсутня інформація в Реєстрі або у відомчій системі ДМС. «Тимчасове посвідчення громадянина України виготовлятиметься безоплатно протягом 15 робочих днів із дня подання заяви-анкети. Готовий документ надсилатиметься до відповідного територіального органу ДМС або Мінреінтеграції з метою передачі його законному представнику або члену сімʼї. Представник передаватиме документ особі, на імʼя якої оформлене таке тимчасове посвідчення», — зазначили у відомстві.

Читайте також: Координаційні центри підтримки населення можна утворювати при РДА

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.