Connect with us

В Україні

Як отримати дублікат нотаріальних документів?

Опубліковано

Дублікат – це другий примірник документа, що має однакову з оригіналом юридичну силу. Порядок видачі дублікатів документів, посвідчених або виданих нотаріусами, врегульовано нормами статей 8, 34, 35, 53 Закону «Про нотаріат», глави 22 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.

Читайте також: Виконання повноважень нотаріуса або держреєстратора за законодавством держави-агресора призведе до кримінального покарання

При видачі дубліката повинні дотримуватися такі умови: дублікат може бути виданий лише в разі втрати чи зіпсування нотаріально посвідченого документа; дублікат видається виключно фізичним та юридичним особам, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії, а не будь-якій особі, яка звернулася до нотаріуса.

Дублікати документів, посвідчених або виданих нотаріусом, можуть бути видані за письмовою заявою спадкоємців осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, а також виконавця заповіту та на запит нотаріуса, яким заведено спадкову справу. У цьому випадку нотаріусу, крім свідоцтва про смерть таких осіб, подаються документи, що підтверджують родинні відносини (свідоцтво виконавця заповіту).

Дублікат документа повинен містити весь текст посвідченого або виданого документа, оригінал якого вважається таким, що втратив чинність. На ньому робиться відмітка про те, що він має силу оригіналу, і вчиняється посвідчувальний напис. Крім того, про видачу дубліката нотаріус робить відмітку на примірнику документа, який зберігається в справах державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса.

Читайте також: Довіреності, посвідчені нотаріусами іноземних держав, приймаються на території України без їх реєстрації в Єдиному реєстрі

Дублікат документа видається нотаріусом за місцем його зберігання або в державному нотаріальному архіві. Нотаріус при видачі дубліката втраченої довіреності перевіряє дійсність цієї довіреності за даними Єдиного реєстру довіреностей.

Дублікати втрачених заповітів та довіреностей підлягають обов’язковій реєстрації в Спадковому реєстрі та Єдиному реєстрі довіреностей. В умовах воєнного або надзвичайного стану за відсутності доступу до Спадкового реєстру та Єдиного реєстру довіреностей як нотаріальне посвідчення заповіту, внесення змін до нього та його скасування, так і нотаріальне посвідчення довіреностей, припинення їх дії здійснюється без використання цих реєстрів із подальшим внесенням до них відповідних відомостей протягом 5 робочих днів з дня відновлення такого доступу.

Підготував
Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.