Connect with us

В Україні

Як отримати фітосанітарний сертифікат?

Опубліковано

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів роз’яснила, як отримати фітосанітарний сертифікат.

«Експорт продукції рослинного походження в Україні відіграє важливу роль не тільки для надходження грошових коштів і наповнення бюджету, але й дає можливість забезпечити продовольством інші країни, оскільки наша держава – один із найпотужніших постачальників агропродукції в світі», – зазначили у Держпродспоживслужбі.

Першим кроком для експорту власної рослинної продукції для оператора ринку є подача заяви про реєстрацію до територіального органу Держпродспоживслужби в тій області, де він веде свою діяльність.

Для отримання фітосанітарного сертифіката державному фітосанітарному інспектору територіального органу Держпродспоживслужби подається:

  • заява на оформлення фітосанітарного сертифіката, заповнена українською та англійською мовами або однією з офіційних мов Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФAO);
  • документ, що підтверджує внесення плати за видачу фітосанітарного сертифіката;

Читайте також: Ветеринарні документи видаватиме не лише Держпродспоживслужба, а й ліцензовані ветеринари

  • висновок фітосанітарної експертизи (аналізів) або висновок повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) об’єктів регулювання;
  • у випадку наявності вимог фітосанітарних заходів країни-імпортера щодо проведення стосовно об’єкта регулювання фітосанітарних процедур та/або знезараження – документація, яка підтверджує проведення таких фітосанітарних процедур та/або знезараження.

Власник несе відповідальність за достовірність поданої інформації.

Державний фітосанітарний інспектор зобов’язаний видати заявнику фітосанітарний сертифікат чи прийняти рішення про відмову в його видачі протягом восьми робочих годин після отримання ним висновку фітосанітарної експертизи (аналізів).

Фітосанітарні сертифікати або фітосанітарні сертифікати на реекспорт видаються тільки у тому випадку, якщо підтверджуються фітосанітарні вимоги країни-імпортера.

Перед подачею заяви Держпродспоживслужба рекомендує ознайомитися з фітосанітарними вимогами країн-імпортерів. Інформацію стосовно державних фітосанітарних інспекторів в областях розміщено на офіційному веб-порталі Держпродспоживслужби.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.