В Україні
Як перевірити доброчесність кандидата на посаду: рекомендації НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції спільно з партнерами презентували Методичні рекомендації щодо здійснення перевірки кандидатів на посади, що вразливі до корупційних ризиків.
Серед «червоних прапорців», які свідчать про те, що кандидата ризиковано запрошувати на роботу, відзначено:
– відомості, внесені до Реєстру корупціонерів;
– притягнення до кримінальної відповідальності за правопорушення проти власності та у сферах господарської, професійної (пов’язаної з наданням публічних послуг) та службової діяльності;
– позбавлення за рішенням суду права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, якщо така заборона поширюється на посаду чи діяльність, на яку претендує кандидат;
– звільнення з посад у держорганах та органах місцевого самоврядування за порушення присяги або у зв’язку із вчиненням корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією;
– негативна ділова репутація у фаховій пресі;
– кандидат або близькі особи кандидата є керівниками або посадовими особами, учасниками/кінцевими бенефіціарними власниками компаній або організацій, що здійснюють діяльність у тій самій сфері, що й компанія, або є керівником компанії, яка надає вам послуги.
Читайте також: Конкурси на посади в наглядових радах держпідприємств можна перезапускати
Варто перевірити, чи ваш кандидат не порушував законодавство, зокрема в Єдиному державному реєстрі судових рішень, на офіційному порталі «Перелік судових справ, призначених до розгляду».
На офіційному порталі «Спеціальні санкції» можна переглянути відомості про застосування до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб’єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність».
На сайті Ради національної безпеки й оборони України розміщені рішення РНБОУ про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо юридичних та фізичних осіб.
Інформаційно-аналітична платформа SMIDA містить максимально повну інформацію про діяльність українського фондового ринку та його учасників.