Connect with us

В Україні

Як повернути гроші за пробне ЗНО?

За дорученням Президента України Міністерство фінансів розробило механізм повернення коштів за пробне ЗНО, що не відбулось у пунктах тестування у зв’язку з карантином.

За участь у пробному ЗНО кожен учасник сплатив в середньому 145 гривень за кожен навчальний предмет. Незважаючи на те, що 85% цих коштів було спрямовано на друк зошитів для тестування, Уряд прийняв рішення повернути гроші учасникам пробного тестування в повному обсязі.

Так, близько 52 млн грн будуть перераховані на рахунки регіональних центрів оцінювання якості освіти Українського центру оцінювання якості освіти України (УЦОЯОУ).

Мінфін напрацював максимально спрощений механізм повернення цих коштів, відповідно до якого необхідно буде звернутись до регіонального відділення УЦОЯОУ із заявою, вказавши реквізити рахунку, на який здобувач освіти чи його батьки хочуть отримати кошти.

Незабаром зазначений механізм має бути схвалений на засіданні Уряду і після завершення усіх процедур, передбачених бюджетним законодавством, кошти одразу надійдуть на рахунки розпорядників.

В Україні

Суддям мають доплатити понад 1 млрд 126 млн грн

Державна судова адміністрація України звернулася з листом до Прем’єр-міністра України та Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, в яких ідеться про виконання рішення Конституційного Суду України.

У листах зазначається, що положення ч.ч. 1 і 3 ст. 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» визнані неконституційними і втратили чинність з дня ухвалення рішення Конституційним Судом України.

Рішення Конституційного Суду України стало підставою для численних звернень суддів, голів судів до ДСА України, її територіальних управлінь і відповідних судів з вимогою про здійснення компенсації недоотриманої суддівської винагороди. Такі вимоги надійшли не тільки від діючих суддів, але і суддів, що вийшли у відставку, звільнились з посади у цей період часу, і мають право на таку компенсацію відповідно до згаданого рішення КСУ.

Станом на 23 вересня 2020 р. у провадженні адміністративних судів перебуває понад 210 позовів суддів до територіальних управлінь ДСА України та судів про визнання протиправними дій щодо нарахування та виплати суддівської винагороди із застосуванням щомісячного обмеження її нарахування. Із них вже задоволено 25 позовів.

Кількість позовів з порушеного питання зростає, а, отже, ймовірно зростатиме й кількість задоволених позовів. За орієнтовними підрахунками в разі звернення всіх суддів місцевих та апеляційних судів (фактична чисельність – 5193 судді) з відповідними позовами та задоволення таких позовів, сума виплати суддівської винагороди, без врахування судових витрат та відшкодування моральної шкоди, складе понад 1 млрд 126 млн гривень.

Однак на законодавчому рівні не визначено механізму компенсації недоотриманих суддями сум суддівської винагороди за час дії ч.ч. 1 та 3 ст. 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Відсутність такого законодавчого акту не є перешкодою для судів для постановлення відповідних рішень про донарахування та виплату недоотриманої суддівської винагороди на користь суддів – позивачів у відповідних справах.

За таких умов нагально необхідним є законодавче врегулювання процедури виконання рішення Конституційного Суду України і сприяння позасудовому вирішенню спорів стосовно компенсації недоотриманих суддями сум суддівської винагороди за час дії ч.ч. 1 та 3 ст. 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

З огляду на викладене, ДСА України звернулась до Прем’єр-міністра України з проханням доручити міністерствам, відповідальним за реалізацію державної політики в цій сфері, за участю ДСА України невідкладно опрацювати порушене питання та за результатами такого опрацювання розробити і подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект законодавчого акту, спрямованого на врегулювання проблеми.

Голову Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, як суб’єкта права законодавчої ініціативи, ДСА України просить розглянути можливість законодавчого врегулювання питання компенсації недоотриманих суддями сум суддівської винагороди за час дії ч.ч. 1 та 3 ст. 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Читати далі

В Україні

Які предмети здаватимуть під час державної підсумкової атестації?

Міністерство освіти і науки опублікувало для громадського обговорення проект наказу «Деякі питання проведення в 2020/2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

Проектом запропоновано визначити перелік предметів, з яких в 2020/2021 навчальному році буде проводитися державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття:

  • початкової освіти (у 4 класах закладів загальної середньої освіти);
  • базової середньої освіти (у 9 класах закладів загальної середньої освіти);
  • повної загальної середньої освіти (профільної загальної середньої освіти).

Також пропонується встановити, що в 2020/2021 навчальному році державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти, базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

Ознайомитись з проектом можна за посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 12 жовтня 2020 р. з темою повідомлення «Громадське обговорення» на електронну адресу b_kudrenko@mon.gov.ua.

Читати далі

В Україні

Туроператорів і турагентів внесуть до Єдиного туристичного реєстру

Міністерство культури та інформаційної політики презентувало основні тези законопроекту, який передбачає системне оновлення застарілого закону «Про туризм».

Проект, зокрема, передбачає:

  • створення Єдиного туристичного реєстру – електронної бази туроператорів, турагентів, засобів розміщення та фахівців туристичного супроводу;
  • запровадження сучасної термінології відповідно до стандартів UNWTO (Всесвітньої туристичної організації);
  • визначення розвитку внутрішнього та в’їзного туризму пріоритетними напрямами державної політики;
  • визначення обов’язкових умов договору на туристичне обслуговування та розмежування відповідальності турагентів та туроператорів;
  • закладення механізмів створення цільових туристичних фондів;
  • запровадження обов’язкового страхування туристів на повернення в Україну тощо.

Читати далі

В тренді

Telegram