Connect with us

В Україні

Як завозити гуманітарну допомогу з 1 квітня?

Опубліковано

Як відомо, після чотирьох місяців тестування нових правил для ввезення волонтерами гуманітарної допомоги з 1 квітня електронна система обігу гумдопомоги стала обов’язковою для волонтерів.

Читайте також: Гуманітарна допомога іншим державам надаватиметься відповідно до рішення Президента

То що ж конкретно змінилося? Відтепер, щоб завести гуманітарну допомогу в Україну, волонтерським організаціям необхідно:

1. Зайти на сайт good.gov.ua та авторизуватися як отримувач гумдопомоги за допомогою Кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Для реєстрації вказується ЄДРПОУ організації, за яким із реєстру далі підтягується інформація про місце її реєстрації та керівництво. Так Благодійному фонду (далі БФ) присвоюється індивідуальний номер у Єдиному реєстрі.

2. Заповнити перелік вантажів, які будуть завозитися, в розрізі категорій вантажу. Форма декларації відповідає паперовій, яка діяла раніше: це «спрощена» декларація із зазначенням обсягу та типу вантажу.

3. Згенерувати унікальний код гуманітарного вантажу. Цей код використовується під час проходження митниці замість паперової декларації. З моменту реєстрації вантажу до моменту перетину ним кордону даються 30 днів.

Після завезення допомоги в Україну гуманітарка розподіляється, і в системі генерується автоматичний звіт з інформацією про те, куди були розподілені товари. Зазначається лише населений пункт, без детальних адрес. Коли вантаж перебуває на території України, БФ зобов’язані прозвітувати про її використання до 15 числа наступного місяця з моменту ввезення, але не більше ніж через 90 днів. Цей звіт формується в електронній системі автоматично, адже підтягує інформацію про ввезені вантажі. Натомість потрібно вказати, яка кількість була передана набувачам, яка – залишилася на складах, скільки зіпсувалося чи не було прийнято фондом через неналежну якість.

Читайте також: Пропонують карати не за всяке використання гуманітарної допомоги для отримання прибутку

Нагадаємо, до цього, з 1 грудня 2023 і до 1 квітня 2024 року, діяв тестовий період, що дозволяв використовувати як паперові декларації за старими правилами, так і електронні. З 1 квітня використання електронної системи є обов’язковим. У разі порушення вимог звітування фонд втрачає статус отримувача допомоги на шість місяців.

Важливою зміною є також скасування для волонтерів потреби отримувати листи-звернення від військової частини або іншого набувача, який свідчить про потребу в тій чи іншій продукції. Цей лист надавався працівникам Державної митної служби (ДМС) на кордоні. Крім того, відтепер фізична особа, зокрема військовослужбовець, може бути набувачем гуманітарної допомоги, тож її передача не обов’язково має бути лише на військову частину.

Підготувала Дарія Мельник,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.