Connect with us

В Україні

Єдиний реєстр адвокатів інтегрують з «Електронним судом»

Дата публікації:

Національна асоціація адвокатів і Державна судова адміністрація України підписали Меморандум про взаємодію і співпрацю, спрямований, серед іншого, на інтеграцію Єдиного реєстру адвокатів України (ЄРАУ) з підсистемою «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).

Документ підписали голова НААУ  й голова ДСА України. Сторони домовилися співпрацювати в напрямках розвитку електронного судочинства та сектору електронних комунікацій; обмінюватися інформацією в рамках спільних проектів і проводити консультації; організовувати спільні наради, семінари, робочі групи у сфері електронного судочинства та електронних комунікацій, а також надавати відповідних фахівців і експертів.

Меморандум передбачає розроблення модулів, програм та курсів для адвокатів, спрямованих на навчання роботі з «Електронним судом»; забезпечення взаємодії інформаційних систем сторін з іншими інформаційними системи державних органів, підприємств та установ; розширення інформованості громадян про роль електронного судочинства. Крім того, НААУ й Державна судова адміністрація України домовилися в рамках своїх повноважень взаємодіяти в питаннях дотримання прав та гарантій адвокатської діяльності та дотримання безпеки в приміщеннях судів.

Для інтеграції Єдиного реєстру адвокатів України з підсистемою «Електронний суд» має бути забезпечена перевірка повноважень адвокатів при використанні інструментів підсистеми через ЄРАУ; створений окремий функціонал електронного кабінету «Електронного суду» для адвокатів; забезпечений доступ адвокатів до функцій «Електронний» суд через електронний кабінет адвоката в ЄРАУ; забезпечена можливість доступу помічників адвокатів до підсистеми. Надалі НААУ й ДСА України будуть спільно тестувати підсистему «Електронний суд» й узгоджувати проекти законодавчих та інших нормативних актів, необхідних для реалізації завдань укладеного документу.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Як можна автоматично оформити пенсію?

Опубліковано

on

В умовах пандемії майбутні пенсіонери можуть оформити виплати автоматично.

Для автоматичного призначення пенсії потрібно використовувати однойменний сервіс, який працював у 2020 році. Після досягнення пенсійного віку сервіс проінформує користувача про це, а також на ньому можна подивитися і уточнити розмір майбутньої пенсії.

Як подати необхідні дані на автоматичне призначення пенсії?

Для цього треба: – авторизуватися на веб-порталі Пенсійного фонду за допомогою електронного підпису (КЕП);

  • заповнити анкету-заяву;
  • прикріпити відскановані копії документів;
  • підписати анкету-заяву електронним підписом;
  • звісно, надіслати анкету-заяву в орган Пенсійного фонду.

Після цього пенсія буде призначена автоматично по досягненню пенсійного віку. В повідомленні нададуть інформацію про дату призначення пенсії та її розмір. Особисто звертатися до Пенсійного фонду буде непотрібно. До речі, станом на квітень уже понад 80 тисяч українців подали заяви про автоматичне призначення пенсій.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Держреєстр лікарських засобів уніфікують

Опубліковано

on

Міністерство охорони здоров’я працює над кодифікацією лікарських засобів.

«Ми виявили потребу уніфікації державного реєстру лікарських засобів. Така система дозволить поєднати всі бази даних за допомогою унікального кодування кожного препарату. Схожі практики вже існують у багатьох розвинених країнах та суттєво спрощують облік та моніторинг ліків», – пояснила заступниця Міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

Так, розглядаються різні підходи, один із них – кодування за допомогою букв та цифр. Такий код міститиме назву виробника лікарського засобу, дозування, торгове найменування, лікарські форми, типи первинної упаковки та кількість лікарських засобів у ній.

Планується, що кожну з частин коду будуть формувати на основі затверджених словників лікарських засобів, форм, метрик та узгоджувати з державним реєстром лікарських засобів України: загалом приблизно 23 уніфіковані букви та цифри, які будуть зрозумілі кожному фахівцю – від аптекаря до лікаря, що виписуватиме рецепт.

У МОЗ також завершують технічне завдання для розробки електронної системи управління замовленнями ліків та медичних виробів, їх залишками, збором потреби, графіками постачання й планування. Вже до кінця 2021 р. планується запуск програмного модуля щодо списання ліків через електронні рецепти.

Читати далі

В Україні

Український цифровий COVID-сертифікат буде сумісним з європейським

Опубліковано

on

Українські сертифікати про імунітет від COVID-19 дадуть змогу подорожувати до ЄС в рамках безвізу.

«Свобода пересування – одна з ключових свобод у рамках нашої євроінтеграції та дії безвізового режиму Україна-ЄС. Тому Україна першою звернулася до Єврокомісії, щоб домовитися про сумісність українського та європейського Цифрового сертифікату про імунітет від COVID-19. Ми офіційно розпочали цей діалог і наразі робота кипить. Рішення потрібно приймати швидко, щоб уже цього літа українці могли вільно подорожувати до ЄС», – повідомила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Зазначається, що основні параметри ковідних сертифікатів уже розробили у Міністерстві цифрової трансформації України. При оформленні документа, звісно, буде надаватися перевага електронній формі, зокрема формату QR-коду, а всі персональні дані будуть захищені.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram