В Україні
Юридична освіта майбутнього має передбачати дистанційне навчання
![](https://lexinform.com.ua/wp-content/uploads/2020/04/studying-with-video-online-lesson-at-home-ZYR8UCC-min.jpg)
Асоціація правників України підтримала проект Концепції розвитку юридичної освіти та закликала до його найшвидшого затвердження, оскільки цей документ має стати дороговказом для подальшого реформування правничої освіти в Україні та підвищення її якості.
Нагадаємо, що Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій оприлюднив проект Концепції розвитку юридичної освіти, метою якої є створення умов для вдосконалення організації та модернізації змісту юридичної освіти.
Концепція встановлює такі цілі:
- держава контролює якість результатів навчання в правничих школах через ефективну систему зовнішнього забезпечення якості вищої юридичної освіти;
- система та структура підготовки правників відповідає міжнародним стандартам та сучасним потребам демократичного суспільства;
- система конкурсного вступу до правничих шкіл забезпечує відбір вмотивованих та підготовлених осіб, які спроможні здобувати вищу юридичну освіту;
- освітні програми правничих шкіл забезпечують високу якість підготовки правника;
- побудовано систему післядипломної освіти правників та освіти впродовж життя;
- мережа правничих шкіл відповідає міжнародним стандартам та потребам суспільства;
- вища юридична освіта надається високопрофесійними та вмотивованими викладачами;
- правничі школи є потужними центрами наукового, освітнього та інноваційного розвитку та готують правників з розумінням професійної відповідальності за впровадження верховенства права, з високими етичними та моральними цінностями.
Асоціація правників України також пропонує, з огляду на складну ситуацію в Україні та світі у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, окрему увагу приділити розвитку дистанційного навчання.
Продовжити читання →