Connect with us

В Україні

З 1 травня запрацює система автоматичної фіксації порушень ПДР

Опубліковано

На офіційному порталі Національної поліції повідомляється, що система автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху запрацює в штатному режимі з 1 травня 2020 р.

Система на початковому етапі фіксуватиме лише такий вид порушень Правил дорожнього руху, як перевищення встановлених обмежень швидкості.

На початок запуску системи буде встановлено 50 приладів контролю, із них:

  • 20 приладів у м. Києві;
  • 30 приладів на дорогах державного значення Київської області.

Після фіксації Системою певної події інформація надходитиме до центру обробки даних автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху Департаменту патрульної поліції, де розглядатиметься уповноваженим поліцейським з врахуванням  відомостей, отриманих з відповідних баз даних (реєстрів), необхідних для винесення постанови про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

Адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, несе відповідальна особа:

  • фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб;
  • належний користувач відповідного транспортного засобу, якщо відповідні дані внесено в Єдиний державний реєстр транспортних засобів;
  • особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України (у разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України).

Постанову може бути виносено без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Після винесення Постанова друкується на паперовому бланку із спеціальними елементами захисту та протягом трьох днів надсилається відповідальній особі рекомендованим листом з повідомленням на адресу місця реєстрації (проживання) фізичної особи (місцезнаходження юридичної особи) або вручається особі, яка ввезла транспортний засіб (іноземна реєстрація) на територію України, відповідними підрозділами Державної прикордонної служби України.

Постанова набирає законної сили після її вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення.

Для здійснення оплати штрафу можна перейти за посиланням по QR-коду, зазначеному на лицьовому боці Постанови, скористатися платіжними інструментами в електронному кабінеті водія або в застосунку «Дія», а також платіжними системами та сервісами, які функціонують в України на законних підставах, в тому числі – послугами банків України.

У разі сплати штрафу протягом 10 днів з дня набрання законної сили Постанови, сплата буде становити 50% від загальної суми та Постанова буде вважатись виконаною. Загальний строк оплати штрафу – 30 днів з набрання законної сили Постановою.

Скаргу на Постанову може бути подано протягом десяти днів з дня набрання Постановою законної сили у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.