В Україні
Захистити бізнес – місія можлива! Практичні рішення при виникненні руйнівної ситуації «Обшук підприємства»

Компанія ActiveLex, яка представляє на українському ринку відому міжнародну аналітично-правову платформу для юристів Lex, провела черговий вебінар, який детально знайомить з неприємним ризиком для бізнесу – це виникнення ситуації «обшуку підприємства».
На жаль, рішення, озвучені у події, пишуться по живому, бо опираються на реальний досвід спікера вебінару – Володимира Капустіна, керуючого партнера Адвокатського об’єднання «Капустін і Партнери», адвоката, заступника Ради Арбітражних керуючих Харкова та області, арбітражного керуючого.
Зі слів фахівця, «обшук підприємства» – не є новиною для юристів, але для засновників, бухгалтерів, найманого персоналу підприємства (бізнесу) є подією, до якої варто підготуватися провсяк випадок і є потужним стресом.
Володимир Іванов, директор і співзасновник компанії ActiveLex, презентував можливості, які пропонує інформаційно-аналітична платформа для юристів LEX в розрізі тематики вебінару. Зокрема, це візуальний алгоритм (процедура) «Проведення обшуку: забезпечення дотримання вимог закону», доступний всім користувачам платформи, а також можливості зручного пошуку у системі необхідних нормативно-правових актів, судових рішень, правових позицій Верховного Суду, на які можна спиратися.
Ніхто атаку свого бізнесу не вносить у план. На питання безпеки завжди не вистачає уваги, часу та прописаних процедур. Але є перші дзвіночки зацікавлення: офіційні контакти з підприємством чи його контрагентами зі сторони правоохоронної системи, запити про отримання інформації підприємства та серед контрагентів, допити посадових осіб підприємства і контрагентів. Це ознака, що настав час зрозуміти, що відбувається.
Як правило, атака на бізнес відбувається спонтанно з ціллю стягнення коштів передусім. Але як захищатися вчасно і вже, коли, на жаль, ситуація настала, відповідає детальна презентація, повна версія вебінару «Обшук підприємства. Як захистити бізнес» та, звісно, аналітично-правова платформа LEX.
В Україні
З індексом фінансового стресу можна ознайомитися онлайн

Національний банк України розпочав публікацію в інтерактивному форматі Індексу фінансового стресу – дашборду, присвяченого індикаторам фінансової стабільності.
Індекс фінансового стресу (ІФС) – важливий індикатор фінансової стабільності, що відображає поточний рівень напруги у фінансовому секторі України, який розраховується на основі 20 індикаторів, згрупованих за п’ятьма субіндексами, а саме:
- банківського сектору;
- поведінки домогосподарств;
- корпоративних цінних паперів;
- державних цінних паперів;
- валютного ринку.
Кожному субіндексу присвоєно початкову вагу відповідно до обсягу та впливу на фінансовий сектор країни.
ІФС ураховує ефект зміни в часі кореляції між субіндексами та набуває значень від 0 до 1, де 0 – повна відсутність напруги, 1 – найвищий рівень стресу.
Індекс фінансового стресу не вказує на майбутні ризики в короткостроковій чи довгостроковій перспективі.
В Україні
Інформація про виконання Верховним Судом бюджету за 2020 рік

Основною метою бюджетної програми Верховного Суду є забезпечення здійснення правосуддя.
Завдання, спрямовані на досягнення мети:
1) здійснення правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) надання висновків щодо проєктів законодавчих актів, які стосуються судоустрою, судочинства, статусу суддів, виконання судових рішень та інших питань, пов’язаних із функціонуванням судової системи України;
3) звернення до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції України;
4) створення належних умов для функціонування Верховного Суду;
5) забезпечення припинення діяльності Верховного Суду України, і припинення діяльності та ліквідації Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України та державних підприємств, які обслуговували ці суди.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» Верховному Суду затверджено призначення за кодом програмної класифікації видатків 0551010 «Здійснення правосуддя Верховним Судом» у сумі 2 460 869,7 тис. грн, у тому числі 1 326 535,0тис. грн – за загальним фондом державного бюджету та 1 134 334,7 тис. грн – за спеціальним фондом державного бюджету (за рахунок надходжень судового збору).
За загальним фондом державного бюджету Верховним Судом у 2020 році використано коштів у сумі 1 324 864,8 тис. грн, за спеціальним фондом – 773 921,2 тис. грн.
Повну інформацію про виконання Верховним Судом бюджету за 2020 рік було публічно представлено на Пленумі Верховного Суду 12 лютого 2021 року, а також розміщено на вебсайті Верховного Суду.
Начальник фінансово-економічного управління
Ірина САЛІЙЧУК
Джерело: Юридичний вісник України
В Україні
Які стоматологічні послуги в Україні залишилися безкоштовними?

У Національній службі здоров’я України розповіли, які стоматологічні послуги будуть безкоштовними.
Як ідеться у повідомленні НСЗУ у Facebook, в умовах вкрай обмеженого фінансування системи охорони здоров’я, найефективнішим у стоматологічній галузі є витрачання ресурсів лише на найнеобхідніше. «Для дорослих Програма медичних гарантій покриває ургентну стоматологію — зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Зокрема, безоплатними будуть медичні послуги, якщо в пацієнта діагностовано пульпіт, перелом зуба, невралгія трійчастого нерва, хімічний опік слизової рота, слинокам’яна хвороба, карбункул і фурункул, травми м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки», — йдеться в повідомленні.
Також до безоплатного пакету входить планова дитяча стоматологія, бо вона дійсно може запобігти погіршенню загального здоров’я дитини. «У Програмі медичних гарантій цього року стоматологічну допомогу дорослим та дітям виділено в окремий амбулаторний пакет. Він покриватиме: ургентну стоматологічну допомогу дорослим та дітям; проведення інструментальних досліджень в рамках ургентної стоматологічної допомоги; планову стоматологічну допомогу дітям, крім ортодонтичних процедур та протезування», — йдеться в повідомленні.
При цьому наголошується, що протезування, брекети та інші дорогі стоматологічні послуги не входять у гарантований пакет.
Джерело: Юридичний вісник України
-
Судова практика5 днів тому
Заподіяння педагогічним працівником шкоди психічному здоров’ю учня внаслідок булінгу є підставою для звільнення такого працівника
-
В Україні1 день тому
Положення про ліцей винесено на повторне обговорення
-
В Україні6 днів тому
На 50% підвищать посадові оклади медпрацівників закладів освіти
-
Законодавство5 днів тому
Керівників закладів вищої освіти обиратимуть у два тури
-
Судова практика5 днів тому
При вирішенні питання про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, слід враховувати баланс інтересів сторін
-
В Україні11 години тому
Ухвалено перелік підручників для 4-го класу, які друкуватимуть бюджетним коштом в 2021 р.