Connect with us

В Україні

Закінчено досудове розслідування у справі організованої групи, яка викрала у військових пальне на суму понад 1,7 мільйона гривень

Дата публікації:

За процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо 6 обвинувачених, які у складі організованої групи, до якої входили військові службові особи та цивільні громадяни, неодноразово вчинили  злочини,  передбачені ч. 2 ст. 189,  ч.3 ст. 28, ч. 3 ст. 410, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 410, ч. 1 с. 32, та ч. 1 ст. 366 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що підполковник ЗСУ, заступник командира однієї з бригад Збройних Сил України, дислокованої на території Київської області, створив та очолив організовану групу з метою викрадення пально-мастильних матеріалів з військової частини та подальшого їх збуту суб’єктам підприємницької діяльності.

До складу цієї групи старший офіцер залучив ще 5 спільників – начальника служби пального і мастильних матеріалів цієї ж військової частини, провідного спеціаліста одного з Центральних управлінь Тилу Збройних Сил України у званні полковника, який мав забезпечувати виділення пального для військової частини понад визначену норму, а також трьох цивільних осіб, які здійснювали транспортування викрадених пально-мастильних матеріалів, їх реалізацію суб’єктам господарської діяльності, одержання коштів від останніх за реалізоване пальне.

За період своєї злочинної діяльності – з 05.11.2019 по 15.05.2020, учасники вищевказаної організованої групи заволоділи пально – мастильними матеріалами на загальну суму понад 1,7 млн. грн.

Під час проведення досудового розслідування, з метою забезпечення відшкодування заподіяних злочином збитків, накладено арешт на грошові кошти організатора групи в розмірі 51 300 доларів США, бензовоз марки «Renault Magnum» з паливною цистерною до нього та пально-мастильні матеріали вагою понад 12 тон загальною вартістю понад 356 тисяч грн.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими Територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві, за оперативного   супроводу Управління стратегічних розслідувань у Київській області ДСР Нацполіції.

Обвинувальний акт щодо усіх 6 фігурантів Спеціалізованою прокуратурою регіону буде невідкладно направлено до суду після виконання вимог ст. 290 КПК України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону

В Україні

Апостиль в роботі нотаріуса. Інфографіка

Опубліковано

on

Нотаріальна палата України підготувала інфографіку щодо проставлення апостилю нотаріусами.

Апостиль – штамп про визнання офіційних документів, необхідний для використання за кордоном (в країнах, що обрали спрощену процедуру легалізації документів).

Проставляється на офіційних документах, які:

  • видаються Мін’юстом, органами ДРАЦС, судами України (свідоцтво про народження, смерть, укладення, розірвання шлюбу, зміну імені; витяг з реєстру органу ДРАЦС; ухвала, рішення, вирок, постанова, судовий наказ тощо);
  • оформляються нотаріусами України (договір, довіреність, заява, афідевіт, свідоцтво; документи, на яких засвідчено вірність копії/фотокопії документів, засвідчено вірність перекладу тощо).

Для проставлення апостиля необхідно звернутись до нотаріуса (незалежно від місця видачі документа) та пред’явити:

  • документ, що посвідчує особу;
  • оригінал документа (або засвідчену копію), на якому проставляється апостиль.

Термін проставляння апостиля:

  • загальний строк – до 2 робочих днів;
  • у разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану (у випадках відсутності відомостей про них у реєстрі та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності) – до 20 робочих днів.

Апостиль на виписці з ЄДР проставляється нотаріусом лише у випадку, якщо виписка була сформована цим нотаріусом як державним реєстратором в результаті проведення реєстраційних дій.

Читати далі

В Україні

Сплатити адміністративний збір та зареєструвати право власності вже можна онлайн

Опубліковано

on

Міністерство юстиції разом з Міністерством цифрової трансформації запускають новий сервіс – сплату адміністративного збору онлайн.

«Наша спільна мета – пейперлесс та зручні цифрові послуги в Дії. Сьогодні більшість реєстраційних послуг, наприклад, реєстрація речових прав на нерухоме майно, передбачають сплату українцем адміністративного збору. Як це відбувається зараз? Людина приходить до державного реєстратора та, перед тим, як подати заяву, отримує від нього клаптик паперу – рахунок на оплату. Іде до найближчого банку, сплачує та повертається з іншим папірцем – квитанцією про сплату. І після цього вже подає заяву. Ось таке паперово-бюрократичне коло. Відсьогодні ми запускаємо новий зручний сервіс – сплата адмінзбору онлайн», – прокоментував заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

За його словами, людині потрібно буде за допомогою смартфону та сервісу «Дія» відсканувати наданий державним реєстратором QR-код, після чого буде сформована автоматична квитанція з усіма даними заявника та можливістю оплати онлайн. При цьому реєстратор одразу матиме можливість «підтягнути» справжню електронну квитанцію в реєстр.

Пілотний проект запускається у трьох містах – Одесі, Хмельницькому та Рівному, а згодом планується масштабувати «пілот» на всю територію України.

Сергій Орлов також повідомив про запуск реєстрації права власності онлайн.

В Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно сьогодні майже відсутні відомості про майно, набуте до 2013 р. Щоб зареєструвати право власності на майно, українцю потрібно назбирати купу довідок, в тому числі звернутись до БТІ для отримання довідки з архіву. Відтепер все, що потрібно зробити – це подати електронну заяву на порталі Дія разом зі скан-копією правовстановлюючих документів. Запит до БТІ та отримання інформації з архіву в електронному вигляді відбувається без участі громадянина.

Спочатку «пілот» запускається для Харкова, а згодом планується його поширення на всю країну.

Читати далі

В Україні

Прикордонники виступають за криміналізацію контрабанди

Опубліковано

on

Голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко вважає необхідність криміналізації відповідальності за контрабанду важливим питанням, пов’язаним з прикордонною безпекою.

«На сьогодні Україна залишається чи не єдиною країною в Європі, де відповідальність за це не криміналізована. На цьому європейські партнери неодноразово наголошували. Тому маємо надію, що найближчим часом законопроект, внесений Президентом України, буде прийнято Верховною Радою», – зауважив С. Дейнеко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека країни».

Необхідність криміналізації контрабанди також обговорювалася під час круглого столу «Президентський законопроект № 5420. Криміналізація відповідальності за контрабанду: аргументи за чи проти».

Під час круглого столу співробітники Державної прикордонної служби України, зокрема зазначили, що прийняття змін щодо криміналізації контрабанди товарів, особливо підакцизної групи, є актуальним та вимушеним заходом з урахуванням масштабу зазначеного виду незаконної діяльності. До того ж, якщо товарну контрабанду криміналізують, прикордонники отримають можливість вести за дорученням процесуального керівника досудові розслідування в рамках кримінальних проваджень, що сприятиме виявленню та затриманню не лише виконавців, а й організаторів та інших функціонерів кримінальних схем.

Нагадаємо, що Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні за основу проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів» № 5420, внесений Президентом як невідкладний.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram