Connect with us

В Україні

Закриті податкові реєстри: думка суспільства

Опубліковано

Понад 80% респондентів наголошують, що доступ до інформації про сплачені податки та податкові борги є критично важливими.

З початку повномасштабного вторгнення уряд обмежив доступ до понад сотні публічних реєстрів і ця тема не втрачає актуальності ані для бізнесу, ані для громадськості.

YouControl вирішив дізнатися думку користувачів системи щодо їхнього ставлення стосовно закритих податкових реєстрів. Протягом жовтня та листопада було проведено опитування, в якому взяли участь близько тисячі респондентів. На меті було зрозуміти, наскільки критичною є проблема закриття реєстрів фінансової інформації про податкову заборгованість і сплачені податки для представників бізнесу та громадськості.

Отже, як щодо відкриття даних про сплачені податки? Більшість респондентів — 81,5% — підтримують ідею оприлюднення даних про суми, які найбільші компанії сплачують до бюджету. Це включає 57,5%, які обрали відповідь “однозначно так”, і ще 24%, які відповіли “напевне так”. Лише 5,7% не підтримують таку думку.

А що про податкові борги? Понад 81% респондентів висловилися за публікацію даних про податковий борг, а це майже 8 із 10 опитаних. Лише 7% відповіли, що ці дані не потрібно оприлюднювати, а решта — 11,7% — поки не сформували чіткої позиції.

Так чому ж людям важлива інформація про податкові борги підприємств?

Перш за все, половина респондентів (50%) зазначила, що такі дані потрібні для того, щоб уникнути співпраці з токсичними партнерами. Інші 34% хочуть знати про податкові борги для зниження ризику фінансових втрат.

Ще одна важлива причина — дотримання правил. Майже 17% респондентів зазначили, що їм потрібно перевіряти податкові борги через вимоги законодавства, а 19,4% підкреслили, що такі дані важливі для оцінки стабільності постачальників і планування надійності поставок.

Майже 15% респондентів говорять про важливість інформації про податкову заборгованість для аналізу ринку і планування бізнес-стратегії, а також для економічних досліджень і прогнозів.

Податковий борг — як уламок айсберга, що ховається під водою

Більше половини респондентів (50,5%) побоюються, що компанії, які роками ігнорують свої зобов’язання перед державою, можуть спокійно отримувати бюджетне фінансування.

Ще одна проблема — це непрозорість ринкового середовища. За оцінками 38% респондентів, закритість інформації ускладнює ведення бізнесу. А 36% учасників опитування вважають, що відсутність доступу до даних дає боржникам можливість приховувати сумнівні схеми та уникати відповідальності.

Не варто забувати й про фінансову сферу. Неправильна оцінка кредитоспроможності, про яку говорять більш ніж 27% опитаних, не лише загрожує банківській системі, а й ставить під удар підприємства, які залежать від кредитних ресурсів.

Особливо чутливою ця тема стає в контексті війни. Майже кожен третій респондент наголошує, що приховування даних про боржників унеможливлює розуміння того, хто саме уникає своїх обов’язків у час, коли податки формують базу для обороноздатності країни.

Про відповідальність, безпеку та чесність

Загалом понад 80% респондентів наголошують, що доступ до інформації про сплачені податки та податкові борги є критично важливим.

Відкритість даних для українців — це інвестиція в стабільність і конкурентоспроможність економіки. Це основа довіри, без якої неможливі ані здорові ділові відносини, ані відбудова країни.

Повна версія дослідження на сайті YouControl

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.