Connect with us

В Україні

Зарахування оцінок з закордонних шкіл: рекомендації МОН

Опубліковано

Міністерство освіти і науки України затвердило Рекомендації щодо зарахування результатів навчання українських дітей у закладах освіти країни перебування.

Згідно з документом учням, які вимушені були змінити місце проживання і здобували освіту в школах за кордоном, рекомендується зараховувати результати навчання в закладі освіти за місцем перебування з тих предметів, що передбачені і навчальним планом закладу освіти країни перебування, і навчальним планом української школи.

Тривалість навчального року в країнах тимчасового перебування українських дітей часто не збігається з тривалістю навчального року в закладах освіти України.

З огляду на зазначене, для учнів, які одночасно навчаються в школі країни перебування і в закладі освіти України, річне оцінювання може бути проведено перед початком наступного навчального року з урахуванням результатів навчання в закладі освіти країни перебування.

Річне оцінювання з української мови, української літератури, історії України та географії рекомендується проводити відповідно до модифікованих програм, рекомендації щодо використання яких затверджені наказом Міністерства від 16 травня 2024 р. № 701.

Читайте також: Безоплатна дошкільна освіта – до 11 годин на день

Річне оцінювання з предметів, передбачених тільки українськими освітніми програмами, може проводитись із використанням технологій дистанційного навчання і засобів зв’язку.

Під час зарахування результатів навчання, отриманих учнями під час навчання за кордоном, рекомендується послуговуватися співвіднесенням шкали відповідної країни та української 12-бальної системи. Таблиці зі співвіднесенням моделей оцінювання різних країн: загальна, за окремими країнами.

У випадку, якщо:

– наприклад, учень чи учениця отримав (-ла) оцінку «добре» (distinction, 15 балів, 76 %) з математики в Бельгії, то відповідно до таблиці переводимо цей результат в українську оцінку «8» з математики або алгебри/геометрії;

– моделі оцінювання відрізняються, рекомендується виставляти оцінку на користь учня. Наприклад, якщо учень чи учениця отримали в Естонії оцінку «5» (дуже добре), що відповідає українському високому рівню, Міністерство радить виставляти найвищу оцінку в категорії – «12»;

– в таблиці відсутні дані щодо моделі оцінювання країни, яка атестувала учня чи ученицю, Міністерство радить скористатися загальними принципами переведення оцінок, ураховуючи передбачений описовий результат.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.