В Україні
Завантаження е-проекту нотаріального документа до Системи е-нотаріату не порушує нотаріальної таємниці
Київським регіональним центром Національної академії правових наук України підготовлено Науково-правовий висновок щодо правового аналізу нормативно-правових актів, якими запроваджується функціонування сервісу формування нотаріальних документів з QR-кодом у складі Системи е-нотаріату, в частині тлумачення положень законодавства України про формування нотаріусом нотаріального документа з електронним ідентифікатором.
Читайте також: Нотаріус не надає послуг у сфері права, які є предметом закупівель
У Науково-правовому висновку надаються відповіді на такі питання:
1) чи є обов’язковим та законним завантаження нотаріусом електронного проекту нотаріального документа з електронним ідентифікатором до Системи е-нотаріату;
2) чи відповідає завантаження нотаріусом електронного проекту нотаріального документа з електронним ідентифікатором до Системи е-нотаріату вимогам ст. 8 Закону України «Про нотаріат» щодо дотримання нотаріусом нотаріальної таємниці.
Зокрема, міститься обґрунтування, що формування нотаріального документа з QR-кодом може (проте не зобов’язаний) здійснювати нотаріус, який відповідно до законодавства України отримав доступ до Системи е-нотаріату.
Самі ж організаційно-технічні дії нотаріуса щодо формування нотаріального документа з QR-кодом до моменту внесення запису про нотаріальні дії, зокрема, про засвідчення справжності підпису на документах, посвідчення довіреності, договору оренди транспортних засобів, заповіту, нотаріальні документи щодо яких були сформовані з електронним ідентифікатором, не є порушенням нотаріальної таємниці.