В Україні
Заволодіння бюджетними коштами під час будівництва фортифікаційних споруд на території Сумської області-повідомлено про підозру директору підприємства

Сумською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з ГУНП в Сумській області за оперативного супроводу УСР в Сумській області повідомлено про підозру директору підприємства у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану).
За даними слідства, упродовж 2024 року підозрюваний уклав низку договорів із Департаментом капітального будівництва Сумської ОВА щодо виконання робіт з будівництва фортифікаційних споруд у прикордонних районах Сумської області.
Фінансування здійснювалося за рахунок коштів резервного фонду Державного бюджету України.
Встановлено, що директор товариства, реалізуючи злочинний умисел на заволодіння бюджетними коштами, уклав субпідрядні договори з підконтрольним підприємством за завищеною ціною.
В подальшому, він вніс завідомо неправдиві відомості до актів приймання виконаних робіт, сформувавши фіктивну виконавчу документацію та довідки щодо обсягів і вартості будівництва.
У результаті цих дій фігурант заволодів коштами резервного фонду державного бюджету, завдавши відповідних збитків державі в особі Департаменту капітального будівництва Сумської ОВА.
Проведеною комплексною судовою будівельно-технічною та економічною експертизою підтверджено завдання державі збитків на суму понад 1,1 млн грн, в частині виконання умов договорів під час закупівлі фортифікаційної споруди з хвилястої сталі.
Збитки за результатами виконання інших договорів на суму понад 26 млн грн є предметом дослідження спеціалістами, за результатами яких буде призначено відповідні судові експертизи.
Стороною обвинувачення вирішується питання щодо застосування запобіжного заходу до підозрюваного.
Досудове розслідування триває, встановлюється причетність інших осіб до вчинення злочинів.
Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону