Connect with us

В Україні

Заява ВРП

У зв’язку з оприлюдненням у медіа інформації щодо указу президента рф № 607 про призначення 222 «суддів» на тимчасово окупованих територіях України, Вища рада правосуддя вважає за необхідне зазначити наступне.

Добровільне зайняття громадянами України посади в незаконних судових органах, створених на тимчасово окупованій території, може мати ознаки колабораційної діяльності, яка карається відповідно до Кримінального кодексу України. Окрім того, «Судові рішення» таких «суддів» вважатимуться нікчемними.

Читайте також: Сприяти деколонізації рф закликає Верховна Рада

Як вказано в повідомленні Центру національного спротиву, згаданий указ президента рф про призначення «суддів» може свідчити про створення силового апарату для проведення репресій проти місцевих мешканців на тимчасово окупованих територіях. Наголошуємо, що звернення до псевдосудів свідчитиме про визнання незаконно створених російською федерацією на захопленій території нелегітимних органів влади та сприятиме їх окупаційній діяльності. Україна – суверенна, незалежна, правова держава. Її суверенітет поширюється на всю територію з визнаними на міжнародному рівні кордонами. Суди в Україні утворені і функціонують відповідно до Конституції та законів виключно Держави Україна, йдеться в заяві Вищої ради правосуддя.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.