Connect with us

В Україні

Земельні відносини під час воєнного стану: як відбувається використання й обрахунок нормативної грошової оцінки землі

Опубліковано

Експерти програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), залучені Міністерством аграрної політики та продовольства України, підготували відповіді на найпоширеніші запитання щодо Закону № 2145-IX про земельні відносини під час воєнного стану.

Наведемо деякі з них. Отже, як відбувається використання й обрахунок нормативної грошової оцінки (далі — НГО) землі.

Читайте також: Дозволи на виконання топографо-геодезичних вишукувань видаватиме СБУ

Скажімо, якщо така оцінка земельної ділянки вже була проведена, то чи потрібно застосовувати середню НГО по області? Так, потрібно. Це пряма вимога Закону № 2145-IX.

Ідемо далі: якщо орендар погоджується укласти договір оренди землі на 1 рік в період воєнного стану з оплатою на рівні не 8 % НГО, а більше? Чи законно, якщо за згодою сторін буде укладено такий договір? Закон № 2145-IX чітко фіксує, що розмір орендної плати за земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва не може перевищувати 8% НГО земельної ділянки, що визначається від середньої оцінки одиниці площі ріллі по області. Тому встановлення орендної плати на рівні, який перевищує 8%, буде порушенням закону. Якщо орендар бажає заплатити більше, запропонуйте йому надати громаді гуманітарну допомогу, допомогти переселенцям тощо.

Про угоди: розмір орендної плати не може перевищувати 8% НГО земельної ділянки й поширюється на договори, які укладені в період після 24 лютого 2022 р., чи й тих, що були укладені раніше (в них зафіксованих вищий розмір орендної плати)? Розмір орендної плати не більше 8 % НГО земельної ділянки застосовується до договорів оренди земель сільгосппризначення, які укладаються відповідно до Закону № 2145-IX. На інші договори оренди цей розмір не поширюється.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.