Connect with us

В Україні

Злочини РФ в Україні — геноцид українського народу

Опубліковано

Є перші країни, які прийняли такі заяви на рівні парламентів.

На минулому та цьому тижні парламенти Латвії, Естонії і Канади прийняли заяви, в яких визнали, що Росія вчинила геноцид проти українського народу. Про це повідомляють прес-служби латвійського Сейму, естонського Рійгікогу й парламенту Канади. Так, 21 квітня Сейм Латвії одноголосно прийняв заяву про агресію Російської Федерації і військові злочини в Україні. Як вказується, «зараз Росія здійснює геноцид проти українського народу». «Сейм рішуче засуджує військову агресію Росії й широкомасштабне вторгнення в Україну за підтримки та участі білоруського режиму.

Читайте також: Верховна Рада визнала дії РФ геноцидом Українського народу

В заяві наголошується, що невиправдане вторгнення Росії на територію України є грубим порушенням суверенітету і територіальної цілісності суверенної країни, явним порушенням зобов’язань Росії Статуту ООН і міжнародного права», — йдеться в повідомленні. Після прийняття заяви голова комітету Сейму у закордонних справах Ріхард Коль закликав захистити населення України від подальших злочинів проти людяності і допомогти країні звільнити свою землю від окупантів. «Цього можна домогтися тільки шляхом термінового і різкого розширення поставок зброї в Україну і негайного припинення імпорту викопних енергоносіїв з Росії Європейським Союзом», — наголосив він.

Рійгікогу також прийняв представлену 84-ма депутатами заяву про військові злочини та геноцид Російської Федерації в Україні. Згідно із заявою, Рійгікогу визнає дії російських збройних сил і військово-політичного керівництва РФ геноцидом українського народу і закликає до того ж парламенти інших країн і міжнародні організації. «Російська Федерація вчинила акти геноциду, в тому числі масові звірства щодо мирного населення на тимчасово окупованих територіях, зокрема в містах Буча, Бородянка, Гостомель, Ірпінь і Маріуполь, а також у багатьох інших населених пунктах України. Вони полягають у вбивстві, викраденні людей, депортації, позбавленні волі, тортурах, згвалтуванні, а також оскверненні трупів», — йдеться в заяві.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.