В Україні
ЗНО має відбутися за будь-яких обставин
Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк закликала парламент зробити все можливе для збереження зовнішнього незалежно оцінювання.
«Ми всі бачили яку хвилю обурення в суспільстві викликало скасування пробного ЗНО. Я не дарма на минулій годині запитань до Уряду акцентувала увагу Прем’єр-міністра на проблемі готовності до ЗНО та безпечних умов його проведення. Нас тоді запевняли, що все буде добре, але виявилося, що це далеко не так», – зауважила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.
Віцеспікерка також висловила стурбованість інформацією освітнього омбудсмена Сергія Горбачова про те, що в Уряді розглядається можливість повного скасування ЗНО.
«Для когось, можливо, це найлегший спосіб вирішення проблеми. Але це не вихід із ситуації, а втеча від відповідальності конкретних чиновників. Верховна Рада в межах парламентського контролю – має зробити все можливе щоб захистити інтереси абітурієнтів і не допустити скасування ЗНО», – наголосила Олена Кондратюк. – «Мова йде про рівні права та можливості сотень тисяч дітей на вступ до вишів власними знаннями. З 2008 р., коли ЗНО було запроваджено Урядом Юлії Тимошенко – це найбільш ефективний спосіб оцінювання знань абітурієнтів для вступів до вишу. Він користується максимальною довірою. Можлива відміна ЗНО – це очевидна спокуса повернення до старих корупційних схем при вступі».
На її думку, слушними є пропозиції відмінити державну підсумкову атестацію для випускників, щоб тим самим зменшити кількість людей на пунктах тестування та знизити можливість інфікування. Водночас безпека та належна організація ЗНО мають бути ключовими пріоритетами для Уряду.