Connect with us

В Україні

Знищити можливості для корупції за допомогою цифровізації

«Комп’ютер не бере хабарів»: уряд хоче знищити можливості для корупції за рахунок цифровізації.

КМУ встановив у відновленні України пʼять пріоритетів. Перший – енергетика. Станом на сьогодні проведено вже понад 80% робіт із відновлення мереж та підстанцій після російських ударів.

Читайте також: Понад 5 млрд грн на регіональні проекти відновлення

Також з фонду ліквідації наслідків агресії уряд виділив близько 60 млрд гривень на відновлення інфраструктури та для житла людей. Про це премʼєр-міністр Денис Шмигаль повідомив на зустрічі з журналістами.

Другий пріоритет – гуманітарне розмінування. У жовтні буде форум в Загребі, де вчергове планують скоординуватися з партнерами. Україна є лідером з кількості замінованих земель, за оцінками вчених, на розмінування всієї території потрібні десятки, а то й сотні років.

Натомість Д. Шмигаль заявив, що є амбіція й ці сподівання завершити розмінування масштабних аграрних земель за три роки після визволення.

Прем’єр сподівається, що на розмінування всієї території України піде пʼять-сім років після перемоги. Для розмінування агроземель збираються використовувати дрони, а також спеціальні розміновувальні машини, виробництво яких Україна вже розпочала.

Третій пріоритет – частково або повністю вже відновлено 800 медичних закладів, 400 шкіл, 19 критичних мостів.

Четвертий – допомога людям. Повноцінно запрацювала програма «єВідновлення» і 12 тис. сімей отримали кошти на ремонти. Скоро запрацюють сертифікати за знищене житло – вони дозволять купувати житло замість знищеного – це буде повністю електронна система.

Читайте також: Понад 21 млрд грн від Японії спрямують на програми екстреного відновлення

П’ятий пріоритет – антикорупційна політика. Уряд концентрується на наступному етапі – знищення системних можливостей для корупції. Допомогти в цьому має цифровізація та зменшення ролі держави в економіці. Шмигаль нагадав, що Президент у своїй передвиборчій програмі заявляв, що компʼютер хабарів не бере, тож акцент робитиметься на цифровізацію. А під контролем держави залишиться не більше 200 підприємств критичної інфрастуктури, які не підлягають приватизації, але будуть корпоратизовані.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.