Connect with us

В Україні

Зростання податків: Мінфін анонсував появу додаткового митного збору

Опубліковано

В Україні може з’явитися додатковий митний збір. Над цим працюють у відомстві, проте його концепція ще не завершена.

Про це заявив не так давно міністр фінансів України Сергій Марченко.

Читайте також: Митні правила щодо статусу фінансового гаранта уніфіковано з ЄС

Згідно з його словами, наразі питання щодо запровадження додаткового митного збору дискутується. Однак його концепція ще не затверджена. «Ми зараз обговорюємо це питання. Така ініціатива може не мати назву додаткового митного збору, це може бути окремий військовий збір, або додатковий збір на валютообмінні операції на купівлю імпортних товарів. Ще немає остаточної концепції, тому коли, та в якому вигляді буде введено збір, говорити зарано», — зазначив С. Марченко.

Водночас міністр повідомив, що динаміка податкових і митних надходжень в країні починає покращуватися.

«Якщо в березні надходження по митниці були в 7, у квітні – 8, а в травні – 9 млрд грн, то вже за результатами липня ми отримали понад 22 млрд гривень. Це вже понад 56% планових довоєнних показників. І це не може нас не тішити. Станом на 1 серпня по митниці та податковій зібрано близько 90 млрд грн», — сказав міністр.

Одним із головних чинників зростання податкових і митних зборів у липні стало повернення ПДВ і ввізного мита, а також більш жорсткий контроль за товарами, які ввозяться на територію України, зазначили у Мінфіні.

Також міністр вкотре підкреслив, що всі кошти, які надходять до українського бюджету від міжнародних партнерів, спрямовуються виключно на захищені видатки у вигляді заробітних плат, пенсій, соціальної підтримки тощо. Тоді як фінансування військових потреб можливе тільки коштом зібраних податків і внутрішніх запозичень. «Ми фінансуємо армію лише власними силами, а це податкові та митні надходження, а також кошти, які отримуємо під час розміщення військових облігацій на внутрішньому ринку. А тепер рахуймо: нам у середньому щомісячно на фінансування армії потрібно близько 130 млрд гривень. А податкові та митні надходження – це в кращому випадку, як у липні — близько 90 млрд грн (без відшкодування ПДВ). А в перші місяці війни, як відомо, ситуація була в кілька разів складнішою. Різницю нам постійно щомісячно треба шукати на внутрішньому ринку», — додав Сергій Марченко.

Нагадаємо, у липні 2022 року до загального фонду держбюджету України надійшло 169,6 млрд гривень. Також у липні до державного бюджету зараховано 80,4 млрд гривень міжнародної допомоги (грантів).

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.