Юридична практика
Оголошення в розшук підозрюваного
Чи дає право на затримання постанова слідчого про оголошення особи в розшук?
Для затримання особи при оголошенні в розшук треба отримати ухвалу суду, слідчого судді про дозвіл на затримання. Постанова про оголошення розшуку підозрюваного, яка була винесена слідчим або прокурором (передбачена ст. 281 КПК України), не дає права на затримання особи, якщо немає підстав, передбачених статтями 207, 208 КПК України.
Читайте також: Реформа правосуддя в Україні: що не так із судовою та виконавчою системою та як саме її вдосконалити
Для затримання особи в цьому випадку (наявності вказаної постанови про розшук) обов’язково ще треба отримати ухвалу слідчого судді про дозвіл на затримання з метою приводу (згідно зі ст. 190 КПК). Як альтернативний і трохи інший варіант – ухвалу слідчого судді, суду про здійснення приводу, передбаченою ч. 3 ст. 142 та ч. 3 ст. 187 КПК України. В іншому випадку, крім тих, що вказані вище, затримання та/або привід у рамках кримінального процесу будуть незаконними й такими, що можуть складати склад злочину, передбаченого ст. 371 КК України («Завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою»). Нагадаю, вказана стаття Кримінального кодексу передбачає покарання до 10 років позбавлення волі.
Читайте також: Проблемні аспекти традиційного розуміння «самоідентифікації особистості» з позицій теорії криміналістичної ідентифікації
Джерело: Юридичний вісник України