Connect with us

Юридична практика

Передача майна замість аліментів

Опубліковано

Як це працює та що потрібно знати з цього приводу? Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції роз’яснює, в яких випадках можна звільнитися від обов’язку платити аліменти через передачу нерухомого майна?

Що таке договір про припинення права на аліменти через передачу майна? Це можливість припинити аліментні зобов’язання, передавши нерухоме майно (квартиру, будинок, земельну ділянку) замість щомісячних виплат на користь дитини. Таке рішення дозволяє звільнити одного з батьків від обов’язку виплачувати аліменти, якщо майно відповідає потребам дитини.

Читайте також: Зміна батьком місця проживання дітей без згоди матері не є підставою для припинення стягнення з нього встановлених рішенням суду аліментів

Як це працює? Для початку потрібно отримати дозвіл органу опіки та піклування: для укладення такого договору необхідно звернутися до органів опіки та піклування для підтвердження, що передача майна не порушує інтересів дитини. Друге – укладення самого договору: він укладається в письмовій формі, нотаріально засвідчується та підлягає державній реєстрації. Важливо, щоб майно, яке передається, було рівноцінною компенсацією для дитячих потреб.

Що передається? Майно, яке можна передати в рахунок аліментів, — це нерухоме майно, таке, як земельна ділянка, будинок, квартира тощо. Обов’язок батьків: навіть після передачі майна, батьки не звільняються від повної відповідальності за утримання дитини в додаткових витратах, таких, як медичне обслуговування або освіта. Деталі: якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору; набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.

Читайте також: Визначаючи розмір аліментів на дітей, суд має враховувати наявність у платника інших дітей і непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, баби/діда, прабаби/прадіда

Види майна, яке можна передати за цим договором – все майно, що передбачене ст. 181 ЦК України, де зазначено, що до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на цій земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.