Connect with us

Юридична практика

Восьмий ААС вперше розглянув справу в електронній формі

Опубліковано

У кінці лютого колегією суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду здійснено апеляційний розгляд судової справи, яка вперше розглядалася виключно в електронній формі.

Читайте також: 300% вартості цифрового контенту – штраф за порушення прав споживачів такого контенту

Відповідно до пункту 113 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи можуть розглядатися (формуватися та зберігатися) в паперовій, електронній чи змішаній формах залежно від наявних у суді можливостей. Для технічної можливості розгляду судових справ в електронній формі необхідна наявність відповідного технічного забезпечення з урахуванням вимог законодавства України та Інструкції з діловодства у місцевих та апеляційних судах. З цією метою один із залів судових засідань у Восьмому ААС було обладнано додатковими робочими станціями з можливістю розгляду судових справ в електронній формі. Ці робочі станції встановлено на суддівському столі та підключено до Комп’ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» з можливістю перегляду колегією суддів сформованих у цій комп’ютерній програмі електронних судових справ. Зважаючи на наявність у Восьмому ААС технічної можливості, колегією суддів у складі головуючої судді Романи Хобор, суддів Надії Бруновської та Сергія Кузьмича було вирішено здійснювати апеляційний розгляд судової справи в електронній формі.

Читайте також: У кримінальному судочинстві ЄСІКС впроваджуватимуть поетапно

За його підсумками можна зробити наступні висновки: такий формат розгляду справ дозволяє дотримуватися принципу процесуальної економії, адже забезпечує можливість оперативного обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, швидкого отримання учасниками інформації про рух справи, а також процесуальних документів за наслідками розгляду справи, що суттєво зменшує тривалість розгляду судових справ у суді.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.