Законодавство
10 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах на тепло недостатньо – АМУ
Як ми раніше писали, у Верховній Раді України пропонують виділити понад 10 млрд грн на компенсацію громадам різниці в тарифах на тепло.
Асоціація міст України підтримала проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» щодо компенсації різниці в тарифах» № 10383, яким передбачено часткове погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємствам теплопостачання в розмірі 10,1 млрд грн за рахунок коштів Державного бюджету України.
При цьому Асоціація міст України звернулась до керівників трьох комітетів Верховної Ради України з зазначенням проблем, які не врегульовані проектом і які необхідно вирішити:
1) верифікований обсяг заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами теплопостачання станом на 1 липня 2023 р. становив вже 34 млрд грн. За попередніми розрахунками, протягом опалювального сезону 2023/2024 р. обсяг заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами теплопостачання зросте ще на 17 млрд грн.
Читайте також: Найбільш постраждалі ЦНАПи отримають кошти на відновлення
Таким чином, передбачених коштів в обсязі 10,1 млрд грн недостатньо для погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємствам теплопостачання;
2) не вирішується проблема погашення заборгованості з різниці підприємствам теплопостачання, у яких відсутня заборгованість за природний газ перед АТ «НАК «Нафтогаз України»», ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг»» та ТОВ «ГК «Нафтогаз України»»;
3) не передбачена можливість погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємствам водопостачання, а така заборгованість, вже підтверджена рішеннями територіальних комісій з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, складає 2 млрд грн й продовжує зростати, адже НКРЕКП відмовляє ліцензіатам у встановленні економічно обґрунтованих тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Зважаючи на те, що проект вперше виділяє кошти з державного бюджету для покриття заборгованості з різниці в тарифах, Асоціація міст України підтримала його ухвалення за основу і в цілому з тим, щоб після його прийняття спільно знаходити шляхи повного погашення заборгованості з різниці в тарифах перед підприємствами тепло- та водопостачання.