Законодавство
100 млн грн на створення кластеру «Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій»
Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для створення біокластеру «Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій», який дозволить почати виготовляти тест-системи для діагностики інфекційних захворювань, а також вакцини.
Читайте також: Закупівля вакцини від COVID-19 – поза процедурою публічних закупівель
За бюджетною програмою 2301300 «Створення біокластеру «Біологічна безпека та розвиток біотехнологічних технологій» передбачені видатки в розмірі 100 млн грн, що дозволить запустити роботу біокластеру вже у 2021 р., а також створити умови для його подальшого розвитку.
Так, у 2021 р. функціонування біокластеру буде здійснюватися на базі Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Подальший розвиток потребуватиме створення спеціалізованого державного підприємства, що здійснюватиме управління біокластером, використовуватиме розробки та керуватиме технологічним парком. Таке державне підприємство буде створено вже в 4 кварталі 2021 р.
Читайте також: Навчальні заклади мусять мати мінімум 80% вакцинованого персоналу
Порядком також передбачено виділення коштів і для розробки проектно-кошторисної документації для проектування в рамках програми Президента України «Здорова Україна» об’єкта, який дозволить комплексно вирішити базові рішення РНБО, зокрема щодо створення хімічного центру для протидії відповідним загрозам.
«Наша мета – відновлення наявних і започаткування нових біотехнологічних виробництв у країні. Міжнародний досвід свідчить про те, що ефективно в цьому напрямі працює практика створення біокластерів. Такий підхід дає можливості для розроблення та виготовлення тест-систем для діагностики захворювань, а також вироблення вакцин із відкритою технологією виробництва міжнародних компаній, а в майбутньому й розроблення – власних вакцин», – прокоментував Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Читайте також: Почалася вакцинація від COVID-19 усіх охочих
Нагадаємо, біокластер – це група взаємопов’язаних організацій, створення та подальша діяльність якої направлена на підтримку та посилення партнерства державних установ із приватними, науково-дослідницькими, освітніми установами для створення мережі взаємодії, направленої на розроблення та впровадження наукових інновацій медичного, фармацевтичного, біотехнологічного напрямку.