Законодавство
15 днів на реєстрацію угоди про міжнародне територіальне співробітництво

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28 березня 2025 р. № 357, якою визначено процедуру реєстрації угод про міжнародне територіальне співробітництво.
Затвердженим Порядком, зокрема передбачено, що реєстрація угод про міжнародне територіальне співробітництво здійснюється Міністерством розвитку громад та територій.
Реєстрації підлягають укладені угоди про міжнародне територіальне співробітництво, проекти яких були погоджені Мінрозвитку відповідно до Закону України «Про міжнародне територіальне співробітництво України».
Для реєстрації угоди суб’єкт міжнародного територіального співробітництва надсилає Мінрозвитку:
1) клопотання про реєстрацію угоди;
2) інформацію за формою згідно з додатком 1;
3) копію укладеної угоди (нова угода, зміни, доповнення до раніше укладеної угоди) разом із додатками та іншими документами, які є невід’ємними частинами угоди. Визначені документи також суб’єктом міжнародного територіального співробітництва надсилаються в електронній або паперовій формі МЗС до відома.
Документи, визначені цим Порядком, надсилаються Мінрозвитку в електронній або паперовій формі.
Мінрозвитку розглядає подані документи і не пізніше ніж протягом 15 робочих днів з дня їх надходження здійснює реєстрацію угоди шляхом внесення інформації про угоду до переліку зареєстрованих угод про міжнародне територіальне співробітництво.
До переліку зареєстрованих угод про міжнародне територіальне співробітництво, який ведеться українською мовою в електронній формі, вносяться відомості за формою згідно з додатком 2.
У реєстрації угоди може бути відмовлено в разі:
1) невідповідності поданих документів вимогам п. 6 і 7 цього Порядку;
2) виявлення в поданих документах недостовірної інформації;
3) коли проект угоди не було погоджено із Мінрозвитку.
Читайте також: Умови оплати праці в трудовому договорі не можуть бути гіршими, ніж ті, що передбачено колективним договором
Мінрозвитку інформує суб’єкта міжнародного територіального співробітництва про відмову в реєстрації угоди в письмовій формі із зазначенням підстав для такої відмови не пізніше ніж протягом 15 робочих днів з дня надходження документів, визначених п. 6 цього Порядку.
Після усунення причин, з яких суб’єкту міжнародного територіального співробітництва було відмовлено в реєстрації угоди, зазначена угода надсилається повторно для реєстрації згідно з цим Порядком.
Угода вважається зареєстрованою після внесення її до переліку зареєстрованих угод про міжнародне територіальне співробітництво.
Зміни та доповнення до угоди підлягають реєстрації відповідно до цього Порядку.
У разі внесення змін до угоди суб’єкт міжнародного територіального співробітництва не пізніше ніж протягом 10 робочих днів від дати настання таких змін надсилає Мінрозвитку документи, визначені п. 6 цього Порядку.
У разі припинення угоди суб’єкт міжнародного територіального співробітництва не пізніше ніж протягом 10 робочих днів з дати припинення угоди надсилає Мінрозвитку копію укладеної угоди про припинення співробітництва та/або інших документів, що оформляються в разі припинення угоди відповідно до положень такої угоди. За результатами розгляду поданих документів Мінрозвитку здійснює анулювання реєстрації угоди, про що вноситься відповідний запис до переліку зареєстрованих угод про міжнародне територіальне співробітництво.
У разі припинення угоди у зв’язку із завершенням строку угоди, дію якої не було продовжено, суб’єкт міжнародного територіального співробітництва надсилає Мінрозвитку лист з інформацією про припинення угоди. За результатами наданої інформації Мінрозвитку здійснює анулювання реєстрації угоди, про що вноситься відповідний запис до переліку зареєстрованих угод про міжнародне територіальне співробітництво.
Копія угоди разом із додатками, іншими документами, які є невід’ємними частинами угоди, а також всі зміни та доповнення до такої угоди, що подані на реєстрацію, зберігаються в Мінрозвитку.
Мінрозвитку забезпечує розміщення переліку зареєстрованих угод про міжнародне територіальне співробітництво на офіційному веб-сайті Мінрозвитку та єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
Крім того, внесено зміни до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою від 21 жовтня 2015 р. № 835, а також доручено Міністерству розвитку громад та територій у місячний строк з дня набрання чинності цією постановою забезпечити перенесення відомостей, що містяться в Реєстрі угод про транскордонне співробітництво, до переліку зареєстрованих угод про міжнародне територіальне співробітництво.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.