Законодавство
17 посад сфери безпеки інформації та кіберзахисту додано до класифікатора професій

Наказом Міністерства економіки від 25 жовтня 2021 р. № 810-21 до “Класифікатора професій” ДК 003:2010 додано 17 нових професій у галузі безпеки інформації та кіберзахисту, зокрема:
– розробник систем захисту інформації;
– аналітик загроз безпеки;
– фахівець криптографічного захисту інформації;
– фахівець реагування на інциденти кібербезпеки;
– фахівець підтримки інфраструктури кіберзахисту;
– фахівець з технічного захисту інформації;
– фахівець з тестування систем захисту інформації;
– інструктор-методист інформаційної безпеки та кібербезпеки;
– дізнавач сфери кібербезпеки та захисту інформації;
– експерт-криміналіст сфери кібербезпеки та захисту інформації;
– слідчий кіберзлочинів та інші.
Читайте також: Кіберзахист критичної інформаційної інфраструктури виведуть на новий рівень
«Тепер важливим завданням є розроблення кваліфікаційних вимог до кожної професії та напрацювання стандартів. Маючи такі стандарти, можна буде переходити до створення системи кваліфікації та сертифікації відповідних професій та відкривати відповідні кваліфікаційні центри. У них випускники закладів вищої освіти зможуть скласти професійні іспити і здобути кваліфікацію за конкретним напрямом», – прокоментував заступник Голови Держспецзв’язку Олександр Потій.
Нагадаємо, професійні стандарти розроблятимуть за оновленим Порядком
Законодавство
Банки для виплат працівникам бюджетних установ не змінюватимуть протягом воєнного стану

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення виплат пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ протягом дії воєнного стану» від 13 травня 2022 р. № 588, якою:
1) зупинено на період дії воєнного стану дію постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1231 «Про затвердження Порядку відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ» в частині механізму визначення та вимог до банків, у яких одержувачам пенсій, грошової допомоги, заробітної плати у бюджетній установі відкриваються поточні рахунки, через які здійснюються їх виплати;
Читайте також: Документи про структуру власності банку можна подавати в е-формі
2) встановлено, що перелік банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ, сформований станом на 24 лютого 2022 р., є актуальним та до нього не вносяться зміни протягом періоду дії воєнного стану.
Постанова діє до дня припинення чи скасування воєнного стану.
Законодавство
Акредитація медзакладів продовжується автоматично

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. № 765» від 13 травня 2022 р. № 592, якою встановлено, що:
1) на період дії воєнного стану акредитація закладів охорони здоров’я не проводиться;
Читайте також: Спрощено розподіл медичних товарів для захисників України
2) акредитаційні сертифікати, строк дії яких закінчується в період дії воєнного стану або закінчився за три місяці до дня введення воєнного стану, продовжують діяти протягом 12 місяців з дня припинення або скасування воєнного стану.
Законодавство
Меддопомогу пораненим бійцям за кордоном надаватимуть згідно з місцевим законодавством

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1079» від 13 травня 2022 р. № 593, якою доручено Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ вжити заходів до направлення громадян України з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, для лікування за кордон.
Читайте також: Спрощено розподіл медичних товарів для захисників України
Порядок надання військовослужбовцям, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення зазначених заходів, медичної допомоги або проведення медико-психологічної реабілітації в іноземних закладах охорони здоров’я визначається законодавством держав, в яких вони перебувають на лікуванні.
-
Законодавство2 дні тому
Воєнний стан продовжать ще на 90 діб
-
Законодавство4 дні тому
Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси
-
Законодавство5 днів тому
Доступ до земельного кадастру в умовах воєнного стану
-
Законодавство5 днів тому
Землевпорядники не вноситимуть до кадастру відомості про земельні ділянки під час воєнного стану
-
В Україні5 днів тому
Зарахування учнів проводитимуть до початку 2022/23 навчального року
-
Законодавство2 дні тому
Дітей, тимчасово переміщених на мирні території або за межі України, облікують