Connect with us

Законодавство

4 кроки передачі фортифікацій у користування силам оборони

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства оборони України від 24 лютого 2025 р. № 139, яким визначено механізм прийняття-передачі військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, переданих у тимчасове користування підрозділами сил оборони, їх утримання та обслуговування.

Відповідно до затвердженого Порядку військові інженерно-технічні і фортифікаційні споруди – споруди, до яких належать: комплекс польової, довготривалої фортифікації (бліндажі, укриття для особового складу, перекриті щілини, траншеї, перекриті ділянки траншей, вогневі споруди, вогневі позиції, елементи антидронового захисту, укриття для техніки, місця ведення вогню для техніки, командно-спостережні пости тощо), смуги невибухових інженерних загороджень (елементи невибухових загороджень тощо); дообладнання фортифікаційної споруди – внесення змін до фортифікаційної споруди для покращення її технічних характеристик щодо захисту особового складу та живучості, яке потребує використання матеріально-технічних засобів.

Читайте також: Легітимно вилучене на воєнні потреби майно не підлягає поверненню

Зокрема передбачено, що для організації прийняття-передачі фортифікаційної споруди від балансоутримувача фортифікаційної споруди до підрозділів сил оборони у тимчасове користування, військове командування, в межах території відповідальності якого розташована фортифікаційна споруда:

– повідомляє балансоутримувача про необхідність тимчасового користування фортифікаційною спорудою підрозділом сил оборони;

– протягом десяти діб з дня повідомлення балансоутримувача утворює комісію з приймання-передачі фортифікаційної споруди, до складу якої включає представників військового командування, балансоутримувача та підрозділу сил оборони, який приймає фортифікаційну споруду у тимчасове користування та призначає її голову;

– спільно з балансоутримувачем організовує заходи із прийняття-передачі фортифікаційної споруди в тимчасове користування підрозділам сил оборони;

– затверджує акт комісійного приймання-передачі фортифікаційної споруди у тимчасове користування.

Читайте також: Примусове вилучення майна: умови, особливості, компенсація – роз’яснення Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції

Крім того, для забезпечення постійної готовності використання фортифікаційної споруди за призначенням, підрозділ сил оборони, у тимчасовому користуванні якого знаходиться фортифікаційна споруда, забезпечує підтримання фортифікаційної споруди в стані, придатному для використання за призначенням, її охорону та своєчасне усунення виявлених незначних пошкоджень.

Командир (керівник) підрозділу сил оборони, у тимчасовому користуванні якого знаходиться фортифікаційна споруда, визначає особу, відповідальну за її утримання.

Забезпечення заходів з утримання та обслуговування фортифікаційної споруди необхідними матеріально-технічними засобами здійснюється підрозділом сил оборони, у тимчасовому користуванні якого знаходиться фортифікаційна споруда.

Матеріально-технічні засоби, використані для утримання та обслуговування фортифікаційної споруди, підлягають списанню відповідно до Порядку списання військового майна.

У разі завдання фортифікаційній споруді або її складовим елементам ушкоджень (у тому числі внаслідок вогневого ураження), які не можуть бути усунуті власними силами та засобами підрозділу сил оборони, у тимчасовому користуванні якого знаходиться фортифікаційна споруда, командир (керівник) такого підрозділу забезпечує негайний огляд фортифікаційної споруди, повідомляє про ушкодження балансоутримувача та спільно з ним організовує усунення ушкоджень.

Дообладнання фортифікаційної споруди здійснюється балансоутримувачем на підставі відповідного звернення командира (керівника) підрозділу сил оборони, в тимчасовому користування якого знаходиться відповідна фортифікаційна споруда, або самостійно відповідним підрозділом сил оборони за погодженням з балансоутримувачем.

Інформація про дообладнання вноситься балансоутримувачем до паспорта фортифікаційної споруди.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку прийняття-передачі військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд у тимчасове користування підрозділами сил оборони, їх утримання та обслуговування
||
№ Документа: 139
Дата прийняття: 24.02.2025
Дата набрання чинності: 04.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.03.2025
Номер реєстрації в Мінюсті: 371/43777
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку прийняття-передачі військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд у тимчасове користування підрозділами сил оборони, їх утримання та обслуговування
||
№ Документа: 139
Дата прийняття: 24.02.2025
Дата набрання чинності: 04.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: 07.03.2025
Номер реєстрації в Мінюсті: 371/43777
Внутрішній номер документа: Немає