Connect with us

Законодавство

45 питань для перевірки обставин, за яких шлюб з громадянином України не є підставою для дозволу на імміграцію

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 січня 2024 р. № 58, якою визначено процедуру проведення заходів з метою встановлення наявності/відсутності обставин, визначених ст. 4-1 Закону України «Про імміграцію», за яких факт перебування у шлюбі з громадянином України або іммігрантом не визнається підставою для надання дозволу на імміграцію, а також компетенцію працівників територіального органу ДМС і територіального підрозділу ДМС щодо проведення такої процедури.

Зокрема передбачено, що для перевірки обставин, визначених ст. 4-1 Закону України «Про імміграцію», під час подання документів, перелік яких визначений ст. 9 Закону України «Про імміграцію», заявником та іншим з подружжя надаються письмові згоди на проходження співбесіди, письмових тестів та проведення відео- або аудіозапису під час їх проходження.

Під час подання заяви про надання дозволу на імміграцію заявник та інший з подружжя повідомляються про те, що час та місце проведення співбесіди та тестування їм буде повідомлено за номером телефону та адресою електронної пошти за три робочих дні до запланованої дати проведення співбесіди та тестування.

Співбесіда та тестування проводяться протягом трьох місяців з дати подання заявником заяви про надання дозволу на імміграцію, а в разі, коли заява про надання дозволу на імміграцію була подана до дипломатичного представництва чи консульської установи України за кордоном, – протягом трьох місяців з дати отримання територіальним органом ДМС від МЗС справи про надання дозволу на імміграцію:

Читайте також: Встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу

– заявника та іншого з подружжя (у разі їх перебування на території України) – одночасно у різних приміщеннях різними працівниками територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, яким здійснюється розгляд заяви про надання дозволу на імміграцію, або одним працівником територіального підрозділу ДМС (у разі відсутності можливості одночасного тестування) почергово із забезпеченням уникнення ситуації, за якої подружжя зможе обмінятися інформацією щодо тестових питань;

– того з подружжя, який перебуває на території України, – працівником територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, яким здійснюється розгляд заяви про надання дозволу на імміграцію, та одночасно іншого з подружжя, який перебуває за кордоном, – працівником територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, яким здійснюється розгляд заяви про надання дозволу на імміграцію, в режимі відеоконференцзв’язку.

Під час співбесіди та тестування працівником територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС ведеться відео- або аудіозапис на підставі письмової згоди заявника та іншого з подружжя.

Тестування проводиться українською мовою шляхом надання заявником та іншим з подружжя письмових відповідей на 45 питань однотипного змісту. У разі коли заявник або інший з подружжя не володіють українською мовою в обсязі, достатньому для розуміння поставлених запитань та надання відповідей на них, допускається залучення заявником або іншим з подружжя до тестування перекладача.

Час проведення тестування не повинен перевищувати трьох годин. Тестування вважається пройденим у разі, коли відповіді на 90 відсотків питань (40 та більше) збігаються (відповідають наданій заявником інформації та інформації, що міститься в матеріалах справи).

Читайте також: Мирова угода щодо розірвання шлюбу затвердженню не підлягає, оскільки розірвання шлюбу можливе лише за рішенням суду

Протягом трьох робочих днів після проведення тестування працівником територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, який його проводив, складається довідка за результатами тестування. У довідці зазначаються кількість питань, які збігаються (відповідають наданій заявником інформації та інформації, що міститься в матеріалах справи), наявність спірних відповідей, які потребують уточнення, а також пропозиції щодо необхідності проведення співбесіди із заявником та іншим із подружжя для встановлення достатніх обставин, визначених ст. 4-1 Закону України «Про імміграцію», за яких факт перебування у шлюбі з громадянином України або іммігрантом не визнається підставою для надання дозволу на імміграцію.

Співбесіда із заявником та іншим з подружжя може бути проведена до тестування з метою отримання інформації, необхідної для підготовки тестових питань, отримання спільних фотографій, копій документів, що підтверджують спільно набуті права та обов’язки, у тому числі щодо купівлі, продажу, позики, застави спільного майна, наймання житла, а також після проведення тестування – з метою з’ясування спірних відповідей, отриманих у ході тестування.

Для отримання інформації щодо наявності/відсутності обставин, за яких факт перебування у шлюбі з громадянином України або іммігрантом не визнається підставою для надання дозволу на імміграцію, можуть бути опитані інші особи.

Внесено й інші зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2002 р. № 1983, а також від 25 квітня 2018 р. № 321.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2002 р. № 1983 і від 25 квітня 2018 р. № 321
||
№ Документа: 58
Дата прийняття: 19.01.2024
Дата набрання чинності: 25.01.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2002 р. № 1983 і від 25 квітня 2018 р. № 321
||
№ Документа: 58
Дата прийняття: 19.01.2024
Дата набрання чинності: 25.01.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає