Законодавство
5 етапів впровадження у закладах освіти системи «EvaluEd»
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2023 р. № 407, якою визначено механізм реалізації експериментального проекту з впровадження інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти «EvaluEd».
Учасниками експериментального проекту є Державна служба якості освіти, її територіальні органи, підприємства, установи чи організації, що належать до сфери її управління, заклади освіти, що виявили бажання взяти участь в реалізації експериментального проекту та/або включені до річних планів проведення інституційних аудитів.
Учасники експериментального проекту проводять роботу в інформаційній системі через уповноважених ними осіб (користувачів).
Підключення учасників експериментального проекту до інформаційної системи здійснюється безоплатно за повідомленням Служби про створення акаунта в інформаційній системі.
Мета, завдання, функціональні можливості, засади роботи та використання інформаційної системи, права та обов’язки учасників експериментального проекту визначаються Положенням про інформаційну (автоматизовану) систему зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти «EvaluEd».
Читайте також: Нова платформа для держреєстрів
Експериментальний проект реалізується поетапно, що передбачає:
– перший – змістовне наповнення інформаційної системи інформацією, формами документів, опитувальних аркушів, узагальнюючих, аналітичних матеріалів та форм звітної документації, що необхідні для повноцінного використання функціональних можливостей інформаційної системи. Граничний строк виконання заходів з реалізації цього етапу – III квартал 2023 р.;
– другий – підготовка до введення в експлуатацію технічних засобів, завантаження баз даних і попередні випробовування інформаційної системи, навчання користувачів з числа представників закладів освіти. Граничний строк виконання заходів з реалізації цього етапу – IV квартал 2023 р.;
– третій – апробація дистанційного збору даних в межах процесів: тематичний дистанційний збір даних, самооцінювання, сертифікація, інституційний аудит. Заповнення користувачами опитувальних аркушів та форм документів у визначені Службою строки. Граничний строк виконання заходів з реалізації цього етапу – III квартал 2024 р.;
– четвертий – внесення змін до програмного забезпечення інформаційної системи за результатами дистанційного збору даних в межах процесів: тематичний дистанційний збір даних, самооцінювання, сертифікація, інституційний аудит. Граничний строк виконання заходів з реалізації цього етапу – IV квартал 2024 р.;
– п’ятий – проведення моніторингу та аналізу ефективності функціонування інформаційної системи, актуалізація інформації про її користувачів. Граничний строк виконання заходів з реалізації цього етапу – IV квартал 2024 р.
Експериментальний проект реалізовуватиметься протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.