Connect with us

Законодавство

50% – ставка податку на прибуток банків

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування банків та інших платників податків» (законопроект № 9656-д).

Зокрема новим п. 68 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, зокрема встановлено, що за результатами податкового (звітного) 2023 р. базова (основна) ставка податку на прибуток підприємств для цілей оподаткування прибутку банків, а також для застосування щодо банків положень п. 57.1-1 ст. 57 ПК становить 50 відсотків.

Читайте також: 90 днів на повернення валютної виручки для деяких експортерів

Сума податку на прибуток підприємств за 2023 р. за ставкою 50 відсотків визначається за звітний період – 2023 р. у податковій декларації з податку на прибуток підприємств за такий податковий (звітний) рік. Нарахування та сплата грошового зобов’язання з податку на прибуток підприємств за попередні податкові (звітні) періоди 2023 р. (квартал, півріччя та три квартали) за базовою (основною) ставкою, що діяла до набрання чинності Законом України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування банків та інших платників податків», не є порушенням правил нарахування та сплати грошового зобов’язання з податку на прибуток підприємств.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.