Connect with us

Законодавство

Адмінправопорушення за неподання е-декларацій фіксуватимуть в автоматичному режимі

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон щодо удосконалення порядку притягнення до відповідальності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (законопроект № 9587-д).

Зокрема змінами до абз. 2 ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста (наразі – від п’ятдесяти до ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кодекс доповнено новою ст. 244-25, відповідно до якої Національне агентство з питань запобігання корупції розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з несвоєчасним поданням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зафіксовані в автоматичному режимі у справах про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 цього Кодексу.

Від імені Національного агентства з питань запобігання корупції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право Голова, заступник Голови, а також інші уповноважені Головою посадові особи цього органу.

При цьому в разі встановлення адміністративного правопорушення, пов’язаного із несвоєчасним поданням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зафіксованого в автоматичному режимі у справах про адміністративні правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 172-6 цього Кодексу, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути винесена без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за умови її належного повідомлення через персональний електронний кабінет такої особи в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, про дату, час і місце розгляду справи про адміністративне правопорушення не менше ніж за 72 години до початку розгляду справи.

З моменту отримання зазначеного повідомлення особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, може повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції через персональний електронний кабінет такої особи в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, про наявність поважних причин та надати підтвердні документи, які мають бути враховані під час розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Справи про адміністративні правопорушення, пов’язані із несвоєчасним поданням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зафіксовані в автоматичному режимі, передбачені ч. 1 ст. 172-6 цього Кодексу, розглядаються за місцем оброблення та обліку таких правопорушень.

Читайте також: За які правопорушення каратимуть пробаційним наглядом?

Новою ст. 279-9 Кодексу визначено особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення, пов’язані із несвоєчасним поданням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зафіксовані в автоматичному режимі, передбачені ч. 1 ст. 172-6 цього Кодексу.

Так, правопорушення, пов’язані із несвоєчасним поданням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, фіксуються в автоматичному режимі за допомогою засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення, пов’язане із несвоєчасним поданням декларації, зафіксоване в автоматичному режимі, виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, крім випадків, якщо особа присутня при розгляді справи.

Постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення, пов’язане із несвоєчасним поданням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зафіксоване в автоматичному режимі, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 цього Кодексу, направляється особі, щодо якої її винесено, протягом трьох робочих днів за допомогою засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Постанова про накладення адміністративного стягнення вважається врученою особі, щодо якої її винесено, в день її надходження у персональний електронний кабінет суб’єкта декларування.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення, пов’язане із несвоєчасним поданням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зафіксоване в автоматичному режимі, може бути подано протягом десяти днів з дня отримання постанови у персональному електронному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Читайте також: Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Визначено й порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 цього Кодексу.

Водночас, якщо особа, піддана адміністративному стягненню за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та/або 4 ст. 172-6 цього Кодексу, сплатила відповідний штраф, ця особа вважається такою, що не була піддана адміністративному стягненню.

Про налаштування технічної можливості здійснення фіксації правопорушень, пов’язаних із несвоєчасним поданням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в автоматичному режимі відповідно до цього Закону видається наказ Національного агентства з питань запобігання корупції.

До видання зазначеного наказу Національного агентства з питань запобігання корупції розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, здійснюється в порядку, що діяв до дня набрання чинності цим Законом.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.