Connect with us

Законодавство

Адвокатський запит до ДБР розглядається не більше 5 робочих днів

Набрав чинності наказ Державного бюро розслідувань «Про затвердження Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та організації особистого прийому громадян у центральному апараті Державного бюро розслідувань та його територіальних органах» від 13 вересня 2019 р. № 258.

Затвердженою Інструкцією визначено порядок розгляду звернень громадян (в письмовій чи усній формі), запитів і звернень народних депутатів України, комітетів Верховної Ради України, депутатів місцевих рад, адвокатських запитів та порядок особистого прийому громадян органами ДБР.

Письмові звернення оформлюються відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» та подаються поштовим, електронним зв’язком, усні звернення викладаються громадянином на особистому прийомі та через телефонні «гарячі лінії».

Електронні звернення надсилаються на офіційні адреси електронної пошти для звернень громадян органу ДБР або через заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Бюро. Усі звернення і запити, що надійшли, підлягають попередньому розгляду.

Звернення, що оформлені без дотримання вимог ст. 5 Закону України «Про звернення громадян», повертаються заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніше ніж через 10 днів із дня їх надходження.

Якщо порушуються питання, які не входять до компетенції органу ДБР, його не пізніше ніж у 5-денний строк пересилають за належністю відповідному органу чи посадовій особі, а електронне звернення – електронною поштою.

Звернення громадян розглядаються і вирішуються у строк не більше ніж 1 місяць від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення – невідкладно, але не більш як 15 днів.

Запит народного депутата розглядається у 15-денний чи інший встановлений Парламентом строк, запит депутата місцевої ради – у строк, встановлений місцевою радою. Звернення народного депутата України, депутата місцевої ради – протягом 10 днів.

Адвокатський запит розглядається в строк не більше ніж 5 робочих днів із дня надходження до органу ДБР.

За результатами розгляду звернень і запитів приймається рішення про задоволення, відхилення або надання роз’яснень щодо компетенції органу ДБР та вимог законодавства. Відповідь на звернення надається засобами поштового чи електронного зв’язку або особисто заявнику.

Законодавство

Комісія з питань деокупації проводитиме закриті слухання

Опубліковано постанову Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України» № 211-IX.

Відповідно до постанови утворено у складі 12 народних депутатів України Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України, на яку покладено завдання:

  • вивчати стан вирішення питань щодо протидії можливим загрозам національним інтересам України в ході підготовки та здійснення заходів, спрямованих на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованих територій України;
  • проводити у разі необхідності, але не рідше одного разу на місяць у закритому режимі слухання з питань засад та критеріїв формування, способів реалізації державної політики щодо відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях;
  • готувати для розгляду Верховною Радою України в установленому порядку законодавчі пропозиції щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України на тимчасово окупованих територіях;
  • формувати рекомендації щодо стратегічних та невідкладних заходів, спрямованих на відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України на тимчасово окупованих територіях.

За результатами своєї роботи Тимчасова спеціальна комісія кожні три місяці готує звіт.

Читати далі

Законодавство

Законність вирубки лісу можна перевірити у смартфоні

Вже шість областей України підключено до пілотного проекту e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти рубок: Чернігівська, Полтавська, Рівненська, Київська, Волинська, Тернопільська.

Сьогодні у реєстрі оприлюднено інформацію про 30,6 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини.

Кожен охочий може зайти з комп’ютера чи смартфону на сайт та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити по карті законність проведення рубок.

Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення. У загальному переліку можна обрати опцію «Переглянути» та детально ознайомитися з тим чи іншим лісорубним квитком та ділянками, на яких відбувається чи відбуватиметься заготівля деревини, а також переглянути на онлайн-карті.

Скористатися електронним реєстром лісорубних квитків на заготівлю деревини можна за цим посиланням

Читати далі

Законодавство

Мінімальну зарплату запропоновано визначати як 150% прожиткового мінімуму

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з реалізації вимог Конституції та міжнародного права щодо питань мінімальних гарантій в оплаті праці» № 2378.

Пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю, Законів України «Про оплату праці», «Про прожитковий мінімум», «Про колективні договори і угоди», «Про індексацію грошових доходів населення», якими передбачити з 1 січня 2020 р. встановлення:

  • розміру мінімальної заробітної плати на рівні не менше 150 відсотків встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • мінімального посадового окладу (тарифна ставка) у розмірі, що перевищує 150 відсотків  встановленого законом розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі перевищення двох місяців підряд фактичного рівня інфляції над плановим більше ніж на 2 відсотки, КМУ протягом 15 днів має ініціювати внесення змін до Державного бюджету України на відповідний рік щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати з урахуванням прогнозного рівня інфляції до кінця бюджетного року.

Розмір мінімальної заробітної плати запропоновано визначати з урахуванням потреб працівників та їх сімей, середнього рівня заробітної плати, фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, індексу споживчих цін, продуктивності праці, рівня зайнятості та інших економічних умов, податків, обов’язкових зборів та внесків.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та організації особистого прийому громадян у центральному апараті Державного бюро розслідувань та його територіальних органах
||
№ Документа: 258
Дата прийняття: 13.09.2019
Дата набрання чинності: 18.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 30.09.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1071/34042
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та організації особистого прийому громадян у центральному апараті Державного бюро розслідувань та його територіальних органах
||
№ Документа: 258
Дата прийняття: 13.09.2019
Дата набрання чинності: 18.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 30.09.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1071/34042
Внутрішній номер документа: Немає