Connect with us

Законодавство

Аграрну розписку визначено як неемісійний цінний папір

Дата публікації:

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) підтримала проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок» від 24 січня 2020 р. № 2805, який зараз доопрацюється Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики ВР для повторного першого читання.

Законопроект передбачає вдосконалення законодавства про аграрні розписки шляхом визначення правової природи аграрної розписки як цінного паперу, розширення кола суб’єктів, які мають право видавати аграрні розписки, уточнення правового регулювання аграрних розписок, спрощення порядку видачі, обігу та припинення аграрних розписок, підвищення оборотоздатності аграрних розписок через механізми фондового ринку, посилення гарантії прав кредиторів на випадок примусового виконання.

Аграрні розписки – один з найбільш ефективних та дієвих інструментів фінансування в аграрному секторі України. Протягом останніх трьох років ринок аграрних розписок динамічно розвивався: агровиробники видали понад 4500 аграрних розписок та залучили більше ніж 27 мільярдів гривень фінансування. Однак, щоб підтримати подальше зростання, необхідно вдосконалити законодавчу базу.

«Покращення доступу до фінансування агровиробників, особливо мікро- і малих підприємств, через надійні інструменти, що забезпечують належний захист прав кредиторів, стимулюватиме зростання продуктивності та врожайності господарств, своєю чергою забезпечивши розвиток сільського господарства та української економіки в цілому», – зауважив Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

За підсумками обговорень законопроекту, аграрну розписку було визначено неемісійним цінним папером, що існує в формі електронного документа в Реєстрі аграрних розписок з можливістю переведення її обліку до депозитарної системи України з метою забезпечення обігу аграрної розписки на організованому фондовому ринку.

Для спрощення та здешевлення інструменту було запропоновано можливість для агровиробників та кредиторів здійснювати операції з аграрними розписками без нотаріального посвідчення, натомість забезпечивши належний захист інструменту через інтеграцію Реєстру аграрних розписок з чотирма державними реєстрами, а також через автентифікацію користувачів за електронними цифровими підписами, що дозволить розширити доступ до фінансування в сегменті мікро- та малих господарств, які найчастіше стикаються з обмеженим доступом до фінансування.

В той самий час при підготовці законопроекту до другого читання існує необхідність його доопрацювання для уніфікації систем обліку аграрних розписок, що ведеться адміністратором Реєстру аграрних розписок, та системи депозитарного обліку цінних паперів.

Крім того, необхідно переглянути підхід щодо визначення державного органу, що є держателем Реєстру аграрних розписок.

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram