Connect with us

Законодавство

Акти місцевого самоврядування вноситимуть до Єдиного реєстру

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 13150, яким, зокрема запропоновано впровадити Єдиний державний реєстр актів місцевого самоврядування.

Згідно з проектом Реєстр актів – державна інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, накопичення, обробки та зберігання актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування, створена для забезпечення здійснення нагляду за законністю.

До Реєстру актів вносяться відомості про всі акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

Уповноважена особа відповідного органу місцевого самоврядування протягом 3 робочих днів з дня прийняття акта органу та/або посадової особи місцевого самоврядування вносить до Реєстру актів такі відомості про прийнятий акт:

1) назва органу місцевого самоврядування (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) та посада посадової особи місцевого самоврядування), що прийняв (видав) акт;

2) дата і номер акта;

3) назва акта;

4) текст акта;

5) інформація про опублікування акта та дату набрання ним чинності.

Читайте також: За відсутності спадкоємців відповідачем за позовом про встановлення факту родинних відносин із спадкодавцем є орган місцевого самоврядування

У разі визнання судом акта органу або посадової особи місцевого самоврядування незаконним інформація про це до Реєстру актів вноситься Уповноваженою особою не пізніше 10 робочих днів з дня набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Інформація з Реєстру актів є відкритою, загальнодоступною (крім  інформації з обмеженим доступом) публічною інформацією, що безоплатно надається Адміністратором Реєстру актів та підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Держателя Реєстру актів та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних у формі відкритих даних.

Фінансування витрат, пов’язаних із створенням, формуванням, модернізацією та веденням Реєстру актів, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, міжнародної технічної та/або поворотної або безповоротної фінансової допомоги міжнародних організацій та інших джерел, не заборонених законом.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.