Connect with us

Законодавство

Алгоритм отримання донорської крові медпідрозділами сил безпеки та оборони

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30 червня 2023 р. № 681, якою визначено механізм задоволення потреб у донорській крові та компонентах крові в умовах воєнного стану складових сил безпеки та сил оборони, а саме: Збройних Сил, Національної гвардії, Національної поліції, Держприкордонслужби, ДСНС, СБУ, розвідувальних органів.

«Постанова має впорядкувати механізм одержання донорської крові та її компонентів і наблизити їх до фронту. Вона детально визначає та регламентує логістичні ланцюжки отримання донорської крові та її компонентів медичними підрозділами. Без зайвої бюрократії та неоптимально організованих процедур. Тепер механіка забезпечення потреб сил безпеки та оборони донорською кров’ю враховує запит на необхідні об’єми крові від бойових підрозділів. Відповідно, дає можливість вчасно ці об’єми підготувати та доставити в зону бойових дій», – пояснили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Також передбачено, що кожен медичний підрозділ визначає особу, відповідальну за замовлення донорської крові та її компонентів. Водночас військові медики самостійно вирішують, як їм зручніше замовити кров – від бригади чи від окремих медичних підрозділів.

Процес отримання донорської крові та її компонентів медичними підрозділами сил безпеки та оборони передбачає такий алгоритм дій:

– опорний суб’єкт системи крові комплектує необхідний обсяг донорської крові та її компонентів і повідомляє регіональних координаторів про дату та місце їх отримання;

Читайте також: Допомагати військовослужбовцям будуть медзаклади всіх форм власності

– регіональний координатор забезпечує отримання, транспортування та розподіл донорської крові та її компонентів відповідно до заявок, поданих координаторами медичних підрозділів.

Фактично, завдання підрозділів зводиться до формування заявок і звітів, в яких відповідальні особи медичних підрозділів заповнюють мінімум необхідної інформації. Такий підхід дозволяє військовим медикам оптимально витрачати свій час та не докладати зайвих зусиль на пошук і забезпечення доставки донорської крові та її компонентів.

Окрім того, визначено алгоритм дій медичних підрозділів у критичних ситуаціях, таких як масове надходження поранених. У цьому випадку медичні підрозділи максимально швидко можуть забрати необхідну кількість донорської крові та її компонентів у допоміжному тимчасовому банку крові, про місцезнаходження якого буде відомо виключно їм.

До того ж медичні підрозділи зможуть відправляти свій медперсонал на тренінги до центрів служби крові для навчання техніки проведення трансфузій.

Нагадаємо, Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про задоволення потреб сил безпеки та сил оборони у донорській крові та компонентах крові в умовах воєнного стану
||
№ Документа: 681
Дата прийняття: 30.06.2023
Дата набрання чинності: 06.07.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про задоволення потреб сил безпеки та сил оборони у донорській крові та компонентах крові в умовах воєнного стану
||
№ Документа: 681
Дата прийняття: 30.06.2023
Дата набрання чинності: 06.07.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає